13.oktobrī Reģionālās Basketbola līgas (RBL) čempionāta mājas spēlē mūsu basketbolisti izcīnīja 1.uzvaru. Salaspils sporta skolā viesojās “BK Roja”, lai aizvadītu pēdējo RBL spēli pirms pārtraukuma, kas noteikts līdz 6.novembrim. Spēle ritēja punkts punktā, bet spēles beigās salaspilieši spēja izrauties vadībā un noturēt pārsvaru, uzvarot ar rezultātu 83:78. Rezultatīvākie spēlētāji Salaspils sporta skolas komandā – Renārs Stacēvičs (25 punkti), Elvis Vaivods (21 punkts) un Kristaps Plotnieks (20 punkti). Lepojamies, sveicam komandu un treneri Valdi Razumovski!

Savukārt 7.oktobrī tika aizvadīta spēle izbraukumā pret BK “Dārtija” komandu. Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr otrā puslaikā izpaudās spēcīgo pretinieku (2019.gada LBL3 čempionu) pārsvars. Rezultāts – 67:93. Mūsu komandā lieliska spēle Mārtiņam Zumentam – 25 punkti, Kristaps Plotnieks guva 15, bet Renārs Stracēvičs – 11 punktus.

Reģionālā basketbola līga (pērn saukta par Latvijas basketbola līgas 3.divīziju jeb saīsināti “LBL3”) ir Latvijas Basketbola savienības organizēta pēc ranga 3.augstākā līga Latvijā, kurā starp Latvijas basketbola “lielvalstīm” tiek pārstāvēts arī Salaspils novads.

Jau pagājušā 2019./2020.gada sezonā Salaspils sporta skolas komanda ar spēlējošo treneri Valdi Razumovski “ielauzās” LBL3 un pirmo reizi Salaspils novada vēsturē piedalījās tik augsta līmeņa basketbola čempionātā. Līdz valsts ārkārtas situācijas izsludināšanai (13.martam), kas reizē sagadījās ar “play off” spēļu uzsākšanas laiku, Salaspils sporta skolas komanda LBL3 bija aizvadījusi 22 spēles un pamatturnīra tabulā “Rietumu” konferencē jeb apakšgrupā noslēdza ar 6.vietu. Jāpiebilst, ka visas LBL3 komandas bija sadalītas divās apakšgrupās: “Austrumi” un “Rietumi”.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, Reģionālās basketbola līgas čempionātā šogad piedalās 25 komandas. Pirmajā posmā komandas pēc reģionālā principa sadalītas Austrumu (12) un Rietumu (13) grupās. Katrā izspēlēs divus apļus, astoņas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Astotdaļfinālā savā starpā spēlēs dažādu grupu komandas. Astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, finālā un sērijā par 3. vietu cīņa ritēs sērijās līdz divām uzvarām.

Šogad izmaiņas arī komandas sastāvā – pieredzējušo spēlētāju skaits tika samazināts uz pusi, tā vairāk iesaistot labākos Salaspils sporta skolas basketbola nodaļas audzēkņus. Īpaši tos, kuri sasnieguši jaunatnes basketbola izlašu kandidāta līmeni un labi sevi apliecina Latvijas jaunatnes basketbola līgas čempionātos.

Tā kā komandas sastāvu veido gan pieredzējušie basketbolisti, gan jaunie un talantīgie sporta skolas audzēkņi, kuri gūst lielisku un svarīgu spēļu pieredzi pieaugušo konkurencē, tieši dalība Reģionālajā basketbola līgas čempionātā nodrošina profesionālo pilnveidi un pārreju no jauniešu uz pieaugušo basketbolu.

Komandas sastāvs: Kristiāns Armanovs, Daniils Fundorko, Patriks Galejs, Aleksis Narkēvičs, Kristiāns Pastors, Nauris Pļaviņš, Gustavs Vēzis, Mārtiņš Zuments, Atis Mateisons, Frederiks Jēgeris, Patriks Lipskis, Renārs Stracēvičs, Kristaps Plotnieks, Ritvars Vaivods, Pēteris Lunts, Reno Silavs, Ralfs Bebrišs, Edvards Ramza, Elvis Vaivods.

Galvenais treneris: Valdis Razumovskis.

Atgādinu, ka saskaņā ar valstī izsludinātajiem Epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai spēles notika un paredzam, ka notiks BEZ skatītājiem, tāpēc visām mūsu komandas Reģionālās Basketbola līgas spēlēm vari sekot līdzi tiešsaistē komandas Youtube kontā “Salaspils SS RBL” adresē.

Vēlam veiksmi un labu saspēli mūsu pieredzējušajiem basketbolistiem ar gados jaunajiem sporta skolas audzēkņiem, kas šogad pievienojušies komandai, bet līdz spēļu atsākšanās laikam- neatlaidību un sportisku garu, trenējoties attālināti vai individuāli!