24.septembris - handbola sezonas sākums Salaspilī!

2017.gada septembrī Latvijas Handbola federācija parakstījusi jaunu līgumu ar Eiropas Handbola federāciju par mini handbola attīstību Latvijā laika posmā no 2017. gada septembra līdz 2020. gada augustam. Attīstības programma EHF projekta "SMART" ietvaros iedalīta trīs galvenos darbības posmos: 
  • 1. posms: no 2017. gada septembra līdz 2018. gada augustam 
  • 2. posms: no 2018. gada septembra līdz 2019. gada augustam 
  • 3. posms: no 2019. gada septembra līdz 2020. gada augustam 
Visos posmos paredzēts attīstīt mini handbola spēli Rīgā un turpināt atbalstīt reģionālos handbola centrus, organizēt turnīrus, rīkot treneru kursus, nodrošināt jaunatnes trenerus ar nepieciešamo ekipējumu u.c.

 Jau šajā nedēļas nogalē, svētdien, 24. septembrī, Salaspilī notika "Mini handbola kausa" pirmais turnīrs, kurā sacentās komandas trijās vecuma grupās zēniem (2005., 2006. un 2007. g.dz.) un divās meitenēm (2005. un 2006./2007. g.dz.). Turnīram bija pieteikušās komandas no Salaspils, Jūrmalas, Rīgas, Skrīveriem, Jēkabpils, Tērvetes, Ogres, Ludzas un Dobeles. Sacensību sākums tika dots plkst. 11:00 ar LHF ģenerālsekretāra G.Ciematnieka uzrunu, kas apsveica visus dalībniekus ar jaunā mācību un sporta gada sākumu un novēlēja būt aktīviem ne tikai Eiropas sporta nedēļas #BeActive ietvaros, bet arī ikdienā.
 Apbalvošana norisinājās plkst. 16:30, kad tika aizvadītas izšķirošās spēles. Šoreiz, neskatoties uz rezultātiem, tika apbalvotas visas komandas un to dalībnieki.  Salaspils sporta skolas handbolisti startēja visās vecuma grupās ar veselām 9(!) komandām, tādējādi maksimāli ļaujot visiem audzēkņiem izbaudīt spēlēt prieku.


 Salaspils sporta skolas mazie handbolisti pēc "Mini handbola kausa" apbalvošanas 

 Paredzams, ka "Mini handbola kauss 2017" oktobrī notiks Ludzā, novembrī Aizkrauklē, bet decembrī Rīgā. Šobrīd sacensību datumi vēl tiek precizēti un uzreiz pēc to apstiprināšanas tiks publicēti handball.lv. Tāpat jāpiebilst, ka 22.novembrī Dobelē notiks skolēnu spartakiāde mini handbolā. "Mini handbola kausu" organizē Latvijas Handbola federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi.

 Savukārt vakarā, noslēdzoties bērnu turnīram, Salaspilī tika dota starta svilpe Latvijas handbola čempionātam sieviešu virslīgā. Mājinieces Salaspils sporta skola uzņēma viešņas no Jēkabpils sporta skolas. Zīmīgi, ka pērn Salaspils un Jēkabpils komandas tikās Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā, un, lai gan regulāro čempionātu veiksmīgāk aizvadīja jēkabpilietes, izslēgšanas spēlēs pārliecinošākas bija salaspilietes, aizcīnoties līdz pusfinālam un vēlāk izcīnot ceturto vietu.24.septembra spēlē dominējošs spēles sākums izdevās Jēkabpilij, kas iesāka ar 6:0, piespiežot mājinieču treneri Jūliju Šamricku jau sestās minūtes sākumā pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā arī Salaspils atklāja gūto vārtu rēķinu, tomēr rezultāts turpināja pieaugt viešņām par labu – 10:4, 12:5, 15:8. Puslaiku jēkabpilietes noslēdza ar piecu vārtu pārsvaru – 17:12.  
Pēc pārtraukuma mājinieces spēja pietuvoties līdz trim vārtiem (18:15), bet Jēkabpils sporta skola atbildēja ar izrāvienu 5:1, atjaunojot septiņu vārtu pārsvaru – 23:16. Neilgi pēc puslaika vidus pēc Kristas Minovas rezultatīvā metiena jēkabpilietes pirmoreiz panāca desmit vārtu atrāvienu (30:20). Galotnē Salaspils vairākus vārtus atspēlēja, tomēr Jēkabpils uzvara šoreiz netika apdraudēta – 36:29. 
Uzvarētāju labā Simona Ārmane guva 11 vārtus, bet Salaspils komandā pa sešiem vārtiem guva Linda Borisanova un Dace Potapova.

Salaspils SS – Jēkabpils SS 29:36 (12:17) 
Salaspils: Borisanova 6, Potapova 6/2, Salmane 5, Agarkova 4, Umjarova 3, Vītola 2, Liepa 1, Kozlova 1, Bērtiņa 1. 
Jēkabpils: Ārmane 11, Kaulakane 9, Dzenīte 5, Minova 4/1, Jugāne 3, Lapsa 2, Gerasimova 2.

Nākamā spēle Salaspils sporta skolas komandai jau šonedēļ - 30.septembrī, Rīgā (ASK sporta zālē), tiekoties ar LSPA komandu.