Aizvadīts 16.starptautiskais handbola turnīrs jaunietēm "SALASPILS KAUSS 2017"Aizvadītajā nedēļas nogalē Salaspilī jau 16. reizi norisinājās handbola turnīrs meitenēm "Salaspils kauss". Latvijas komandas šoreiz palika ārpus labāko komandu trijnieka.

Turnīrs norisinājās divās vecuma grupās – 2004.gadā dzimušajām (un jaunākām), kā arī 2007.gadā dzimušajām spēlētājām. Liela pārstāvniecība bija 2004.gadā dzimušo meiteņu grupā, kur piedalījās 19 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Salaspils pirmā komanda Inala Doguzova vadībā aizvadīja labu apakšgrupu turnīru, uzvarot visās trijās spēlēs. Turnīra nākamajā posmā ar 18:10 tika pārspēta Lietuvas komanda "Viesulos", bet pusfinālā ar 15:21 zaudēts Grodņas (Baltkrievija) handbolistēm. Diemžēl arī spēlē par bronzas medaļām salaspilietes piedzīvoja zaudējumu, piekāpjoties Lietuvas "Garliava" ar 10:15. Turnīra uzvarētāja noskaidrojās divu Baltkrievijas komandu duelī – "BNTU-BelAZ" finālspēlē ar 18:15 pieveica Grodņu. Pārējās Latvijas komandas ieņēma pozīcijas vienu aiz otras – Jēkabpils ierindojās 9. vietā, desmito ieņēma Ludza, Salaspils otrā komanda (tr. M. Zaščerinska) ieguva 11. vietu, bet Olaine – 12. Kopumā šajā vecuma grupā startēja 19 komandas.

2007.gadā dzimušo grupā startēja astoņas komandas un arī šeit pavisam man pietrūka, lai Salaspils ierindoties godalgotā vietā. B apakšgrupā Salaspils (tr. I. Doguzovs), tāpat kā "Viesulas" (Lietuva), izcīnīja piecus punktus, bet savstarpējā spēlē cīnījās neižšķirti (12:12). Identiska bija arī vārtu starpība (+13), bet lietuvietēm uzvaru grupā nodrošināja vairāk gūto vārtu (40 pret 36). Pusfinālā salaspilietes ar 4:17 kapitulēja vēlākajai uzvarētājai "Taurage", bet spēlē par trešo vietu piekāpās arī "Viesulas" – 12:15. Otra Salaspils komanda (tr. L. Brikmane) A apakšgrupā ieņēm ceturto vietu, turnīrā par 5.-8.vietu vispirms ar 16:12 pieveica "Reval Sport (M)" (Igaunija), bet cīņā par piekto vietu ar 5:8 piekāpās "Reval Sport (E)", ieņemot sesto vietu.

Vietu sadalījums 2004.g.dz.
1. BNTU-BelAZ (Baltkrievija)
2. Grodno (Baltkrievija)
3. Garliava (Lietuva)
4. Salaspils (treneris I. Doguzovs)
5. Reval Sport E (Igaunija)
6. Pasvalis (Lietuva)
7. Reval Sport M (Igaunija)
8. Viesulos J (Lietuva)
9. Jēkabpils
10. Ludza
11. Salaspils (trenere M. Zaščerinska)
12. Olaine
13. Reval Sport S (Igaunija)
14. Viesulos D (Lietuva)
15. Taurage (Lietuva)
16. Reval Sport A (Igaunija)
17. Paņevežys (Lietuva)
18. Dubysa (Lietuva)
19. Reval Sport S 2 (Igaunija, ārpus konkurences)

Vietu sadalījums 2007.g.dz.
1. Taurage (Lietuva)
2. Garliava (Lietuva)
3. Viesulos (Lietuva)
4. Salaspils (treneris I. Doguzovs)
5. Reval Sport E (Igaunija)
6. Salaspils (trenere. L. Brikmane)
7. Garliava 2 (Lietuva)
8. Reval Sport M (Igaunija)

"Salaspils kauss" rezultāti un turnīra tabulas meklējami mājas lapas sadaļā "Rezultāti"