ĀRONA KAUSS 2016Aizvadītajā nedēļas nogalē (18.09.2016) Salaspils sporta namā notika Ārona kausa izcīņa handbolā sievietēm. Šis Salaspils sporta skolas otro gadu rīkotais turnīrs norisinājās par godu handbola trenerim Āronam Galperinam, kas tālajā 1975.gadā ieviesa šo sporta spēli Salaspilī. 

Šogad turnīrā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 8 (!) sieviešu handbola komandas, kas ir pat vairāk nekā Latvijas čempionātā sieviešu virslīgā. Par turnīra kausu cīnījās 2 komandas no Salaspils, 2 - no Ludzas un pa vienai komandai no Jēkabpils, Dobeles, Stopiņiem un Rīgas.
Sākotnēji komandas bija sadalītas divās apakšgrupās pa četrām pēc iepriekšējās sezonas reitinga rādītājiem.
A apakšgrupā startēja - Stopiņu NHK, REIR Dobele, Salaspils SS, Ludzas NSS.
B apakšgrupā startēja - SK latgols, Jēkabpils SS, LSPA un Salaspils SS juniores.

Katras grupas divas labākās komandas iekļuva pusfinālā, bet vājākās aizvadīja spēles par vietām.

A apakšgrupā trīs uzvaras trijās spēlēs izcīnīja pērnā gada Latvijas čempiones - Stopiņu NHK, bet otrajā vietā ierindojās "REIR Dobele", tādējādi abas kvalificējās pusfinālam. Salaspils sporta skolas handbolistes sīvi pacīnījās par izkļūšanu no grupas, bet diemžēl nācās atzīt abu pieminēto komandu pārākumu (-3 vārti pret Stopiņiem un -7 pret dobelniecēm). Līdz ar to mājinieces kvalificējas spēlei par 5.-6.vietu, atstājot aiz sevis Ludzas novada sporta skolas handbolistes.Spēles par pusfinālu B apakšgrupā izvērtās daudz sīvākas. Spraigā cīņā pie 3 panākumiem tika Jēkabpils SS handbolistes, bet otro vietu ar 2 uzvarām trijās spēlēs sev nodrošināja rīdzinieces no LSPA. Salaspils SS juniores, spēlējot pret daudz pieredzējušākajām pretiniecēm, demonstrēja lielisku sniegumu laukumā un sagādāja daudz raizes pārējām 3 komandām! Mūsu juniorēm -2 vārti pret LSPA, -1 pret SK Latgols un -5 vārti pret Jēkabpils SS. Finālspēlēs Salaspils SS juniorēm nācās sacensties par 7.-8.vietu pret Ludzas NSS. Mūsu jaunās sportistes braši turējās pretī pirmajā puslaikā, noslēdzot to ar rezultātu 5:8, tomēr visā spēlē piekājoties ar 10:16. Rezultātā 8.vieta un nenovērtējamā pieredze.
Spēlē par 5.-6.vietu satikās SK Latgols (iepriekšējās sezonas LČ vicečempiones) un Salaspils SS sieviešu komanda. Pirmais puslaiks noslēdzās ar +1 vārtu pārsvaru uz tablo viešņu labā, bet otrajā puslaikā salaspilietes spēja lauzt spēles gaitu un izcīnīt svarīgu uzvaru ar 14:11, tādējādi izcīnot 5.vietu turnīrā.Pirmajā pusfinālā sacentās Stopiņu NHK un LSPA. Uzvarētājs tika noteikts dramatiskā cīņā. Pirmo puslaiku ar 5:2 uzvarēja Stopiņu NHK, taču turpinājumā LSPA atspēlējās un pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirts 8:8. Pēcspēļu 7m soda metienu sērijā pārākas bija LSPA. 
Otrajā pusfinālā "REIR Dobele" pārliecinoši tika galā ar Jēkabpils SS - 16:9.

Finālspēlē fiziski spēcīgas dobelnieces tikpat droši pārspēja LSPA komandu (12:7), triumfējot visā turnīrā, savukārt bronzas medaļu spēlē kaimiņnovada handbolistes no Stopiņiem apspēlēja jēkabpilietes ar 15:8.

Turnīra vietu sadalījums:
1. REIR Dobele (labākā spēlētāja - Kintija Kokina)
2. LSPA            (labākā spēlētāja - Viktorija Ruksere)
3. Stopiņu NHK (labākā spēlētāja - Elita Ekkerte)
4. Jēkabpils SS  (labākā spēlētāja - Kristīne Dzenīte)
5. Salaspils SS  (labākā spēlētāja - Renāte Salmane)
6. SK Latgols    (labākā spēlētāja - Velta Fota)
7. Ludzas NSS  (labākā spēlētāja - Sabīne Dadaļeva)
8. Salaspils SS juniores (labākā - Jeļizaveta Žigalkina)
 

FOTOGALERIJA  (foto autors - Elvijs Ozoliņš)