Ceturto gadu pēc kārtas Salaspilī norisinās visvērienīgākais mini handbola festivāls Latvijā!

29.oktobrī Salaspils sporta nams bija Latvijas mini handbola epicentrs - šeit norisinājās vērienīgākais mini handbola festivāls valstī un 70.Latvijas skolēnu spartakiāde mini handbolā! Sacensībām kopumā bija pieteikušās 42 komandas - 40 no Latvijas un 2 no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas.

Viskuplāk bija pārstāvēta 2005.g.dz. zēnu vecuma kategorija spartakiādes ietvaros - veselas 12(!) komandas, savukārt meitenēm pilnu medaļu komplektu sadalīja savā starpā 3 komandas. Liels dalībnieku skaits bija arī visjaunākajā vecuma kategorijā - 2007.g.dz. bērniem: zēniem 11 komandas, meitenēm - 5. Vidējā vecuma kategorijā - 2006.g.dz. dalībniekiem - startēja 7 zēnu un 4 meiteņu komandas.

Salaspilieši ir tradicionāli ļoti aktīvi mini handbolisti un bija izgājuši uz starta veselu 9 komandu sastāvā!

Spartakiādes ietvaros sacensībās startēja divas Salaspils 1.vidusskolas komandas - meitenes un zēni. Zēniem ļoti sīva cīņa apakšgrupā par izkļūšanu "play-off" kārtā. Trīs komandām no 6 A apakšgrupā vienāds punktu skaits un tikai labākā iemesto/ielaisto vārtu starpība ļauj Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 2.komandai un Augstkalnes vidusskolai apsteigt mūsu puišus. Apakšgrupas 5 spēlēs uzvaras pār 4 pretiniekiem: Rīgas Franču liceju 1, Rīgas 63.vidusskolu, Augstkalnes vidusskolu un Olaines 2.vidusskolu. Tomēr kopvērtējumā ierindojamies 6.vietā no 12 komandām, izšķirošajā spēlē piekāpjoties Ulbrokas vidusskolai.Salaspils 1.vidusskolas zēnu komandas sastāvā: Matīss Strautnieks, Kristiāns Strautnieks, Raivo Ozols, Mareks Straškevics, Rainers Gailums, Mārcis Karašovs, Mareks Laiviņš, Ernests Gailītis.

Spartakiādē meitenēm piedalījās 3 komandas, kas izspēlēja 2 apļus katrs ar katru. Kopumā aizvadītas 4 spēles. Salaspils 1.vidusskolas meitenes ir stiprākās Latvijā, jo vienīgā komanda, kam viņas piekāpās ir Talinna Mustamae Humanitārā ģimnāzija. Pirmajā savstarpējā spēlē salaspilietes bija pārākas pār viešņām no Igaunijas, uzvarot tās ar +3, bet otrajā savstarpējā spēlē piekāpās ar identisku -3. Tāpēc visu izšķīra spēles ar trešo komandu - Olaines 2.vidusskolu. Olainietēm pa 2 goliem vairāk iemeta Tallinnas ģimnāzijas skolnieces, kas arī izšķīra spartakiādes zelta medaļu likteni. Mūsu meitenēm - sudrabs un 2.godpilnā vieta!Salaspils 1.vidusskolas meiteņu komandas sastāvā spēlēja: Katrīna Strogova, Katrīna Kozloviča, Alīna Dansone, Paula Marta Alksne, Elīna Enkurniece, Frīda Binduka, Vita Binduka, Nora Krūmiņa (rezerviste - Alīna Zarakovska). 

Salaspils sporta skolas 2006.gadu zēnu komanda izcīnīja 3.vietu 7 komandu konkurencē. Bronzas medaļas mūsu puiši nodrošināja, uzvarot Ogres NSC komandu, Ludzas NSS koamndu, BJC IK "Auseklis" un nospēlējot neizšķirts ar Rīgas Franču liceju. Piekāpāmies tikai 2.vietas ieguvējiem no Auces un turnīra uzvarētājiem - Jūrmalas SS.

Komandas sastāvā spēlēja un bronzas medaļas izcīnīja: Ričards Galviņš, Andrejs Kopilovs, Markuss Ulmanis, Stepans Čornijs, Klims Simanovičs, Antons Bērziņš-Vasiļjevs, Jānis Kazerovskis un Iļja Vasiļenko. 
Salaspils sporta skolas 2006.gadu dzimšanas meiteņu komanda sacentās ar vēl 3 vienībām pēc apļa izspēles sistēmas. Piekāpāmies Reval Sport komandai no Tallinas, Ludzas novada sporta skolai zaudējām ar -2 punktiem, bet spējām izcīnīt uzvaru pār Ogresgala un Rīgas Franču liceja apvienoto komandu. Rezultātā 3.vieta un festivāla bronzas medaļas.
Komandā spēlēja: Nikola Korneiceva, Nikola Jakuboviča, Alīne Nazarova, Anna Marija Pilāte, Estere Gailīte un Darja Morozova. 

Un visbeidzot, 2007.gadu dzimšanas bērnu vecuma kategorijā Salaspils sporta skolas 4 komandas (2 zēnu un 2 meiteņu) krāja vērtīgo spēļu pieredzi. Šīs bija audzēkņu pirmās sacensības un pie tam - dzimtajā pilsētā, savu vecāku, vecvecāku un draugu atbalsta pilnajā zālē. 

Salaspils sporta skola pieteica sacensībām 3 meiteņu komandas. divas no tām ierindojās 4. un 5.vietā, bet trešā komanda spēja uzvarēt Ludzas novada komandu un piekāpās tikai daudz pieredzējušākajām sacensību spēļu praksē vienaudzēm no Tallinas Reval Sport komandas. 
Sudraba medaļas un 2.vietu festivālā Salaspils SS 3 komandas sastāvā izcīnīja: Anete Leka, Evelīna Zvaigzne, Amanda Brokāne, Elza Fogele, Adriāna Jansone, Marta Lazdiņa, Lelde Smilga, Darīna Sudnika un Estere GailīteUn visbeidzot paši jaunākie handbolisti - 2007.g.dz. zēni bija sadalīti divās komandās. Abas aizvadīja apļa turnīru katra savā apakšgrupā un, izspēlējot 4 un 5 spēles, palika bez uzvarām, bet ar iekrāto spēļu pieredzi.

VISU SPĒĻU REZULTĀTI ŠEIT

Festivāls norisinājās jau 4 gadu pēc kārtas un tradicionāli to apmeklē komandas no visas Latvijas, atzinīgi vērtējot organizatoru - Salaspils sporta skolas tiesnešu darbu, kā arī slavējot plašās un gaišās Salaspils sporta nama telpas.
Apbalvojumā medaļas un kausus komandām bija sarūpējusi Latvijas Skolu sporta federācija un Salaspils sporta skola. Dāvanā uzvarētāju komanda saņēma Latvijas Handbola Federācijas sarūpētās "CIDO" bērnu sulas un vietējās ceptuves "ROGA AGRO" garšīgos kliņģerus.
Organizatori pateicās visiem dalībniekiem, treneriem, turnīra viesiem un atbalstītājiem par piedalīšanos sacensībās, kā arī izsaka lielu pateicību Salaspils sporta skolas direktorei par sarūpētajām balvām, Salaspils sporta nama darbinieku kolektīvam par festivāla mājīgu uzņemšanu un www.handball.lv par informatīvo atbalstu.

PILNA SACENSĪBU FOTOGALERIJA apskatāma ŠEIT (fotogrāfiju autors Elvijs Ozoliņš)