Ceturto reizi aizvadīts "ĀRONA KAUSS" handbolā sievietēm

9.septembrī Salaspils sporta namā tika aizvadīts ikgadējais Salaspils sporta skolas organizētais piemiņas turnīrs handbolā "ĀRONA KAUSS 2018".
Šogad turnīrā triumfēja komanda "Padise" no Tallinnas, otro vietu izcīnot Jēkabpils 1.komandai, bet piebronzas medaļām tika Salaspils handbolistes!

Jau ziņots, ka turnīrā dalību bija pieteikušas septiņas komandas, kas tika sadalītas divās apakšgrupās – A grupā spēlēja LSPA, Jēkabpils I un Salaspils, bet B grupā Dobele/LAT-2002, Latgols, Jēkabpils II un "Padise Tallinn". 
A grupā labāko sniegumu nodemonstrēja iepriekšējā gada uzvarētāja Jēkabpils, kas ceļā pretī pusfinālam pieveica LSPA (18:15) un Salaspils komandas (26:12). Pusfinālam kvalificējās arī Salaspils, kas ar 20:16 pārspēja LSPA. Savukārt cīņa B apakšgrupā izvērtās krietni saspringtāka un intriģējošāka. Par grupas uzvarētāju pārliecinoši kļuva "Padise", pieveicot gan "Latgolu" (29:12), gan LAT-2002/Dobele (32:23) un Jēkabpils II (28:10), bet cīņa par otro vietu un otro ceļazīmi uz pusfinālu izvērtās dramatiska. LAT-2002/Dobele un "Latgols" spēlē viss izšķīrās pašā mača galotnē – LAT-2002 pēdējā sekundē panāca neizšķirtu (18:18), tādējādi arī izcīnot vietu pusfinālā. Abām komandām bija vienāds punktu skaits, bet labākas vārtu attiecības dēļ cīņu par godalgoto trijnieku turpināja LAT-2002/Dobele. 

Pusfinālā Jēkabpils ar 29:18 pārspēja LAT-2002/Dobele, bet "Padise" apspēlēja mājinieces Salaspils sporta skolu (31:14). Pārliecinošu sniegumu Igaunijas "Padise" demonstrēja arī finālā, kur ar 26:19 pieveica Jēkabpili. 

Par intriģējošu bronzas spēli parūpējās jaunās LAT-2002 handbolistes, kas izrādīja nopietnu pretestību Salaspilij, pirmo puslaiku uzvarot (13:12), tomēr otrajā puslaikā pieredzējušākās salaspilietes spēles gaitu mainīja par labu sev, izcīnot uzvaru ar 23:20.
Par bronzas medaļām Latvijas U-16 jaunatnes izlases sastāvā laukumā cīnijās arī vairākas talantīgas Salaspils sporta skolas audzēknes: Margarita Bičeka, Sindija Siliņa, Arina Šarapova un Darja Šavčenko. Tomēr šoreiz nācās atzīt Salaspils virslīgas komandas pārākumu. 
Salaspils sporta skolas komandā spēlēja: Gunta Trubače, Diāna Golubeva, Margarita Drebeinieka, Renāte Salmane, Dace Potapova, Agrita Bērtiņa, Inese Umjarova, Viktorija Setkovska, Nataļja Kozlova, Olga Rudziša, Marija Sokologorska, Ērika Sirsniņa, Viktorija Žagare, Beāte Zaščinska, Aleksandra Ladnova un Diāna Kļimočkina (trenere - Jūlija Šamricka).

"Ārona kauss" šogad norisinājās jau ceturto reizi. 2015.gadā, kad turnīrs tika aizvadīts pirmo reizi, uzvaru izcīnīja Tallinas komanda, gadu vēlāk par uzvarētājām kļuva "REIR Dobele" handbolistes, pērn turnīrā triumfēja Jēkabpils sporta skola, bet šogad uzvarētāju kauss atkal aizceļojis uz Tallinu. 

Vietu sadalījums un komandu labākās spēlētājas:
1. Padise Tallinn (Alīna Molkova)
2. Jēkabpils SS I (Simona Ārmane) 
3. Salaspils SS (Ērika Sirsniņa) 
4. LAT-2002/Dobele (Krista Minova) 
5. LSPA (Kintija Kokina)
6. SK Latgols (Arīna Zaharāne) 
7. Jēkabpils SS II (Linda Kvedere). 

Turnīra tabulas un rezultāti  pieejami sadaļā "Rezultāti"
Turnīra organizatori izsaka pateicību Salaspils sporta skolai un novada domei par finansiālu atbalstu, kā arī Salaspils sporta namam par palīdzību organizēšanā. Personisks paldies no sacensību galvenās tiesneses Jūlijas Šamrickas visām komandām par dalību turnīrā!

UZZIŅAI: Handbola treneris Ārons Galperins pirms 43 gadiem ieviesa šo komandu sporta spēli Salaspilī, kas šodien veicina novada atpazīstamību sportā. Pirmoreiz turnīrs notika 2015.gadā, atzīmējot četrdesmitgadi kopš šī nozīmīgā notikuma. 
Turnīra fotogalerija ir pieejama Salaspils sporta skolas Facebook lapā.