Eduards Naumovs un Ričards Kokins kvalificējas Latvijas U14 čempionātam!

15.janvārī Rīgā norisinājās atklātās vieglatlētikas sacensības U14 vecuma grupā, kuras tradicionāli organizēja sporta skola "Arkādija". Zēni un meitenes sacentās 8 disciplīnās. Automātiski tas bija arī atlases posms uz Latvijas U14 čempionātu Rīgas zonas sportistiem. 

Salaspils sporta skola pieteica startam Rīgā 25 sportistus.
Visveiksmīgākie šoreiz bija mūsu lodes grūdēji! Abi puiši kāpa uz goda pjedestāla un izcīnīja ceļazīmes uz valsts meistarsacīkstēm: Eduards Naumovs izcīnīja sudraba medaļu ar rezultātu 8,54m, bet viņa komandas biedrs Raivis Ruzģis aizgrūda lodi tikai par 1cm tuvāk (8,53m), izcīnot bronzas godalgu! Veiksmīgāka lodes grūdēja no salaspilietēm šoreiz ir Evelīna Augustauska ar 12.vietu un 8,21m tālu mēģinājumu.Vēl vienu ceļazīmi uz LČ ieguva Ričards Kokins, kas tāllēkšanā aizleca pāri 4 metriem, uzrādot rezultātu 4,01m un ierindojoties 13.vietā, bet augstlēkšanā ierindojās 5.vietā, pārvarot 1,40m latiņu. 6.vieta T/L ar 4,27m tālu lēcienu mūsu Enijai Zaharevskai, kas arī tiek uz valsts čempionātu.

Garajā distancē 1000m startēja vienīgi Ēriks Anspaks, kas sasniedza 3:40,81 (9.vieta) un arī izturēja atlasi uz LČ!

Augstlēkšanā meitenēm piedalījās Agate Bainora, kurai sasniegti 1,25m.

Sprinta distancēs lielisku sniegumu rādīja Jānis Kazerovskis un Ivo Rakstiņš. Vairāk nekā 200 (!) dalībnieku vidū 60m zēni ierindojās 20. un 25.vietā ar 9,31s un 9,51s attiecīgi. Tikpat labi viņiem abiem veicās arī 300m skrējienā - 51,76s Jānim un 52,93s Ivo. 
Ātrākā Salaspils sprintere Enija Zaharevska - 60 metros sasniegti 9,15s un izcīnīta 17.vieta 97 dalībnieču vidū. 300m skrējienā labs rezultāts Kristiānai Zeimulei (53,60s) un Esterei Kļaviņai (54,84s).

Salaspils sporta skola startēja arī 4 x 160m stafetē gan zēniem, gan meitenēm. Zēnu konkurencē ierindojāmies 7.vietā  (skrēja Ričards Kokins, Ivo Rakstiņš, Jānis Kazerovskis, Ēriks Anspaks, rezultāts 1:49.71).
Savukārt meitenēm bijām spējīgi nokomplektēt veselas divas komandas! Pirmajā komandā startēja Enija Zaharevska, Estere Kļaviņa, Kristiāna Zeimule, Agate Bainora un ierindojās 8.vietā ar 1:52.00, bet otrā komanda palika 10.vietā (startēja Elza Fogele, Elvita Ozola, Evelīna Augustauska, Keita Kožuhovska, rezultāts 2:00.09).

Latvijas U14 čempionāts norisināsies jau tuvākajā nedēļas nogalē - 3.februārī. Novēlēsim Eduardam, Raivim, Ērikam, Ričardam un Enijai veiksmi sacensībās!