Eiropas sporta nedēļā Salaspilī - mini handbols!

28. septembrī Salaspils Sporta namā norisinājās mini handbola turnīrs Eiropas sporta nedēļas ietvaros, kuru organizēja Latvijas Handbola federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi.
Turnīrā piedalījās dalībnieki no Salaspils SS, Dobeles SS, Tērvetes SS, Pumpuru vidusskolas, Ogres SS, HK klubs Ogre, Ludzas NSS, Jēkabpils SS, Rīgas Rīnūžu vidusskolas un Vangažu vidusskolas. 

Salaspils Sporta skolu pārstāvēja 9 komandas trīs treneru vadībā pilnīgi visās vecuma grupās. Kopā startēja 18 zēnu un 11 meiteņu komandas. 

Turnīrs norisinājās četrās grupās atsevišķi zēniem un meitenēm:
 - 2007. gadā dzimušie zēni un meitenes (U-11)
 - 2008. gadā dzimušās meitenes un jaunākas (U-10)
 - 2008. gadā dzimušie zēni (U-10)
 - 2009. gadā dzimušie un jaunāki zēni (U-9); 

 Viskuplākajā skaitā tika pārstāvētas 2009. gadā dzimušo un jaunāku zēnu grupa. Pirms sacensību sākuma dalībnieki saņēma izglītojošu lekciju par veselīgu dzīvesveidu un ūdens nepieciešamību ikdienā un sportā, pēc kuras sekoja kopīga iesildīšanās sacensībām. Paralēli sacensībām dalībniekiem bija iespēja piedalīties ‘’Venden’’ ūdens stendā, kurā bērni varēja veikt dažādas aktivitātes komandu stafetēs un individuālajos uzdevumos, kuros tika pārbaudīta bērnu veiklība, koordinācija un izturība. Dalībnieki, kuri izpildīja uzdevumus visveiksmīgāk saņēma balvas. Sacensību rezultāti netika ņemti vērā, taču ir iespējams apskatīt, kā komandām ir gājis savstarpējās spēlēs. 

Turnīrs tika līdzfinansēts no Eiropas Savienības Erasmus+ projekta "Eiropas Sporta nedēļa" un valsts budžeta līdzekļiem. Šajā gadā ir plānoti vēl 3 turnīri: 
24.10. Ludza, Ludzas 2. vidusskola (skolēnu brīvlaiks) 
23.11. Dobele, Dobeles sporta centrs (Latvijas skolu 72. spartakiāde) 
27.12. Rīga, Elektrum Olimpiskais centrs 

Organizatori izsaka lielu pateicību Salaspils Sporta namam, SIA Venden, treneriem un viņu komandām, kā arī visiem palīgiem, kuri piedalījās turnīra tapšanā.