Handbolisti piedalās "Tallinn Handball Cup 2016"2016.gada 11.-13.jūnijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās lielākais Baltijas handbola turnīrs bērniem un jauniešiem "Tallinn Handball Cup 2016", kas šoreiz norisinājās septīto reizi pēc kārtas un pulcēja 149 komandas un 1400 dalībnieki (58 meiteņu un 91 zēnu komanda). Sacensībās piedalījās tādas valstis kā Igaunija, Latvija, Lietuva, Baltkrievija, Krievija, Somija un Norvēģija. 
Turnīrā piedalījās arī 28 komandas no Latvijas no tādiem klubiem un organizācijām kā - Salaspils SS, HK Ulbroka, Ogres NSC, Ogresgals, Tērvete, Ludzas NSS, Jēkabpils SS, Dobeles SS, bērnu un jauniešu centrs "IK Auseklis". Salaspils sporta skola bija pārstāvēta ar 8 komandām:
  1. Meitenes 1998.g.dz. un jaunākas
  2. Meitenes 2003.g.dz. un jaunākas
  3. Meitenes 2005.g.dz.
  4. Meitenes 2006.g.dz.
  5. Meitenes 2007.g.dz.
  6. Zēni 2005.g.dz. 1.komanda
  7. Zēni 2005.g.dz. 2.komanda
  8. Zēni 2006.g.dz.
Visveiksmīgāk nospēlēja Salaspils sporta skolas visjaunākās handbolistes - 2007.gada dzimšanas meitenes: viņas spēja izcīnīt 3.vietu un pārvest no turnīra bronzas medaļas un kausu. Pirmajās divās dienās meitenes aizvadīja 4 spēles, kurās 3 reizes uzvarēja un 1 reizi zaudēja: 
8:2 uzvara pret SK Reval-Sport/Someru (EST)
13:8 uzvara pret SK Reval-Sport/Kopli (EST)
11:5 uzvara pret HC Tallinn (EST)
3:9 zaudējums pret SK Tapa
Trešajā turnīra dienā norisinājās pusfināli, kur mūsu meitenes negaidīti piekāpās vēl iepriekšējā dienā uzvarētām Reval-Sport/Kopli spēlētājām. Pusfināla rezultāts 4:7. Un izšķirošajā spēlē - bronzas finālā - nācās sakopot pēdējos spēkus, lai apliecināt savu pārākumu pret HC Tallinn komandu. Pamatlaiks beidzās ar rezultātu 6:6 un turpinājumā dramatiskā cīņa 7m "penaltiju" metienos, kur uzvaru svinēja salaspilietes! 7:6 par labu Salaspils sporta skolai un bronzas godalgas - mūsu!


Komandā spēlēja: Estere Gailīte, Jeļena Bogačenkova, Darja Morozova, Svetlana Plotnikova, Evelīna Zvaigzne, Sofija Dagenvalde. Treneris - Inals Doguzovs.


Tāpat labu sniegumu nodemonstrēja vecākās Salaspils sporta skolas handbolistes, ASM grupas audzēknes - 1998.gada dzimšanas jaunietes. Viņas ierindojās 4.vietā. Pirmajā dienā tika uzvarēta SK Tapa no Igaunijas (rezultāts 13:12), tad atzīts vietējās SK Reval-Sport komandas pārākums (7:20). Otrajā dienā mūsējās sacentās ar Latvijas čempionēm Jēkabpils sporta skolas komandu un piedzīvoja zaudējumu ar 9:25, tad smaga spēle pret turnīra uzvarētājām HC Garliava no Lietuvas (8:23). Trešajā dienā - rakstura spēle pret HC Kehra no Igaunijas. Viss mačs noritēja līdzīgi vai ar nelielu pretinieču pārākumu, tomēr spēles galotni aukstasinīgāk nospēlēja mūsu meitenes un svinēja uzvaru ar +1 (15:14). Komandā spēlēja: Inese Umjarova, Viktorija Setkovska, Marta Lukjanska, Krista Liepa, Dana Paramonova, Anastasija Maksimova, Arina Červakova un Beāte Zaščinska (treneri Jūlija Šamricka un Edgars Vakuļčiks).


Uzbrukumā Salaspils sporta skolas rezultatīvākā spēlētāja - Inese Umjarova.

2005.g.dz. meitenēm iegūta 5.vieta 15 (!) komandu konkurencē. Savā apakšgrupā, kurā startēja piecas komandas, salaspilietes ierindojās pārliecinošā 1.pozīcijā. Viņas apspēlēja 2 Igaunijas komandas - SK Reval-Sport/Lasnamae 2 ar 50:5, Arukula SK ar 29:6; vienu Lietuvas komandu - Vilnius Tauras ar 24:11, vienu Baltkrievijas komandu - RCOR Minsk 1 ar 29:20. Izšķirošajā dienā 1/4 finālā nācās atzīt nākamo bronzas medaļu ieguvēju Reval-Sport/Lasnamae 1 komandas pārākumu, zaudējot viņām 2 vārtus (22:24). Līdz ar to - mūsu handbolistes neiekļuva 1/2 finālu izspēlē cīņā par pirmo četrinieku. 

2005.g.dz. zēniem Salaspils sporta skola tika pārstāvēta ar divām komandām. Salaspils SS1 puiši lieliski aizvadīja apakšgrupu spēles, izcīnot 2.pozīciju un piekāpjoties tikai HC Tallas 1. Trešajā dienā, spēlējot play-off kārtu, mūsejie ar 22:13 apsēlēja SK Tapa komandu no Igaunijas, bet spēlē par 5.-6.vietu spraigā cīņa piekāpās Latvijas vienaudžiem no HK Ogres. Sāpīgs zaudējums ar -1 (18:19) un kopvērtējumā 6.vieta 21(!) komandu konkurencē. Salaspils SS 2 komandai neklājās tik viegli, tomēr zēniem iegūta vērtīga spēļu pieredze. Kopvērtējumā - 19.vieta.

2003.g.dz. meitenes ierindojās 8.vietā 11 komandu starpā. Apakšgrupā tika izspēlētas 5 spēles un izcīnītas divas uzvaras pret HC Tallinn ar 14:10 un pret Lietuvas Klaipēdu 16:10. Spēlē par 7.-8.vietu salaspilietes tikās ar Tallinnas Reval-Sport/Kopli un atzina pretinieču pārākumu ar 12:26.

2006.g.dz. meitenēm kopvērtējumā 9.vieta no 14 komandām. Apakšgrupā uzvarēta viena spēle pret Reval-Sport/Lasnamae ar 11:5 un divi zaudējumi pret Lietuvas Klaipēdu un Krievijas Sankt-Pēterburgas komandām. Play-off kārtā uzvarēta Dobeles SS komanda ar 13:5 un nokavēta spēle pret HC Garliava2 komandu (0:10 tehniskais zaudējums). 

2006.g.dz. zēniem - 14.vieta 17 komandu konkurencē. Apakšgrupā piecās spēlēs izcīnīta 1 uzvara pret HC Tallinn 5 ar 22:16 un viens neizšķirts pret Valgas komandu (11:11). Play-off kārtā pievarēti HC Tallinn 4 puiši ar rezultātu 40:24, bet spēlē par 13.-14.vietu sāpīgs zaudējums ar -1 pret apakšgrupā uzvarētiem HC Tallinn 5 zēniem (23:24).


2006.g.dz.zēnu komanda ar treneri Lindu Brikmani. Komandā spēlēja: Stepans Čornijs, Antons Bērziņš-Vasiļjevs, Markuss Ulmanis, Mārtiņš Zaķis, Justs Vidzis, Jānis Kazerovskis, Klims Simanovičs, Ņikita Skvorcovs un Ričards Liepiņš.

Plašāka informācija turnīra mājas lapā www.tallinnhandballcup.com
Vairāk bildes Salaspils sporta skolas Facebook lapā ŠEIT