Handbolisti šovasar šķērso Latvijas robežu

Tallinn Handball Cup 2015” 
 
Kā jau ierasts, vasara ir karstākais gadalaiks, un tāds pats tas ir izdevies arī mūsu handbolistiem. Visjaunākie handbola nodaļas sporta skolas audzēkņi kopā ar saviem treneriem Inalu Doguzovu un Lindu Brikmani jau jūnija sākumā devās uz lielāko Baltijas starptautisko turnīru „Tallinn Handball Cup”. Laika posmā no 6.līdz 8.jūnijam mūsu sporta skolas 3 meiteņu un 3 zēnu komandas sacentās ar vienaudžiem  no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Somijas un Krievijas. Visveiksmīgāk klājās 2005.g.dz. zēniem, kas 21 komandu konkurencē spēja izcīnīt 2.vietu un 9.vietu (šajā vecumā Salaspils SS startēja ar divām komandām), pārvedot mājās sudraba godalgas. Gandrīz tikpat veiksmīgi nospēlēja 2004.g.dz. meitenes, kas izcīnīja 3. un 10.vietu (tā pati situācija- Salaspils tika pārstāvēts ar divām  komandām), tiekot pie bronzas medaļām. Un pavisam nedaudz nepaveicās 2006.g.dz. meitenēm un zēniem, kas piekāpās savos finālos par bronzu un palika 4. vietās (meitenēm šajā vecuma grupā turnīrā piedalījās deviņas, bet zēniem – astoņas komandas). 
 
Eken Cup 2015”  

Stafeti pārņemot no jaunākajiem handbolistiem, ceļā uz Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu devās 2002.g.dz. zēni un meitenes. Šoreiz vienā no lielākājiem Skandināvijas handbola turnīriem „Eken Cup” pārsvarā piedalījās Zviedrijas, Somijas un Igaunijas jauniešu komandas. Latvija bija pārstāvēta tikai ar 4 komandām – Jēkabpils, Skrīveri un divām Salaspils vienībām. Mūsu zēni tika ielozēti D apakšgrupā, kur nospēlēja 5 sīvās spēlēs un piedzīvoja 1 uzvaru un 4 zaudējumus, ierindojoties 5.vietā. Tālākā turnīra izloze lēma, ka B „zara” 1/8 fināls tiks spēlēts pret zviedriem no „IK Bolton2” kluba. Mūsu puiši savas treneres L.Brikmanes vadībā spēja saņemties un parādīt raksturu, iemetot izšķirošos vārtus spēles pēdējās sekundēs un izraujot uzvaru ar rezultātu  20 pret 19 mūsu labā. Diemžēl tālāk par ¼ finālu tikt neizdevās, jo šajā turnīra posmā atzinām vēl vienas zviedru komandas „Bolstannas SK” pārākumu, zaudējot viņiem četrus vārtus (rezultāts 11:15).  Savukārt meitenes C apakšgrupas 5 spēlēs piedzīvojot 2 uzvaras, 2 zaudējumus un 1 neizšķirts, spēja iegūt 4.vietu un tāpat kā zēni kvalificēties B „zara” ¼ finālam. Tur gan, neskatoties uz treneres J.Šamrickas norādījumiem, nācās atzīt spēcīgo mājinieču „Skogas HK” pārākumu , zaudējot ar rezultātu  7:16. Neskatoties uz ne tik veiksmīgu startu, mūsu jaunieši guva neatsveramu pieredzi un iedvesmu turpmākam progresam handbolā, piedaloties ne tikai savās spēlēs, bet apmeklējot arī Eiropas un Pasaules čempionātu kvalifikāciju spēles ar Zviedrijas nacionālo sieviešu un vīriešu izlašu dalību  klātienē. Paldies Salaspils Sporta skolas administrācijai un audzēkņu vecākiem par palīdzību brauciena organizēšanā un atbalstu un ticību mūsos spēkos laika posmā no 11.līdz 17.jūnijam.

Interamnia World Cup 2015”  
 
Vistālāko ceļu no visām komandām jūlijā sākumā uz Itālijas pilsētu Teramo mēroja 2001.g.dz. Inala Doguzova trenētās meitenes un augstākās sporta meistarības meiteņu grupa J.Šamrickas un E.Vakuļčika vadībā, kā arī sporta skolas ārste L.Maldere. Turnīrs solījās būt karsts gan pārnestā, gan tiešā nozīmē. Spēles tika aizvadītas gan iekšteplas, gan āras laukumos gaisa temperatūrai dažreiz sasniedzot līdz pat +42°. Mūsu pilsētas pieredzējušākās handbolistes startēja turnīrā sieviešu kategorijā, kur pretiniekos stājās komandas 7 komandas no Itālijas, Dānijas, Spānijas, Meksikas un Ķīnas. Tika izspēlēts apļa turnīrs starp visām komandām un mūsu meitenes ierindojās 3.vietā, uzreiz aiz turnīra mājniecēm un itāļu tiesnešu mīlētām „TEAM TERAMO” handbolistēm (tika „izvilktas” uz 1.vietu) un dānietēm no „GLADSAXE HG” kluba (2.vieta), kas pārliecinoši izskatījās kā turnīra favorītes. Izšķirošās spēles tika atstātas uz turnīra pirmspēdējo un pēdējo dienu. 10.jūlija pusfinālā vēlreiz spēlējot ar Dānijas komandu, nācās bez ierunām kapitulēt un ļaut viņām kvalificēties „zelta finālam”, bet pašām cerēt uz organizatoru labvēlību, jo... bronzas fināls bija paredzēts 11.jūlijā - tajā pašā dienā, kad ieplānots lidojums uz mājām, biļetes lidmašīnai jau iegādātas. Uz visiem mūsu lūgumiem pārcelt „bronzas spēli” organizatori atteica, ka tas ir atkarīgs tikai no pretinieku piekrišanas. Un, kas pa likteņa ironiju, pretiniekos – „TERAMO” komanda, kurai pusfinālā nav itāļu, bet neatkarīgie tiesneši un loģiskais zaudējums pret 4.vietā esošām „ASD FLAVIONI” meitenēm. Protams, ka vietējā Teramo komanda vēlējās sev garantēt bronzas medaļas, tikt pie vieglās uzvaras un nespēlēt pret latvietēm izšķirošo spēli. Rezultātā salaspilietēm 4.vieta un sajūta, ka nozagta iespēja pacīnīties par godalgām.
Savukārt mūsu jaunākās meitenes startēja vecuma grupā, kur viņām pretiniekos bija vēl 13 komandas no tādām valstīm kā Itālija, Bulgārija, Dānija, Polija, Francija, Portugālija un Taivāna. Savā apkašgrupā SalaspilsSS apspēlēja visas komandas, pārliecinoši ierindojoties 1.vietā un kvalificējoties uz turnīra ¼ finālu. Tur pretiniekos stājās Polijas komanda „ZSS KRAPKOWICE”, kas arī tika apspēlēta ar rezultātu 17:6. Pusfinālā tika piedzīvota īsta drāma. Spēlējot pret stiprām dānietēm no „AG HANDBOLD” kluba, pamatlaiku noslēdzām ar neizšķirts uz tablo 17:17. Sēkoja laika pagarinājums un atkal 19:19. Tiesneši lēma nozīmēt vēl papildus spēles 5 minūtes, kurās tika ielaisti četri bezatbildes vārti un rokas nolaidās... 19:23 un zelta fināls, diemžēl, garām. Bronzas spēle, tāpat kā lielajām meitenēm, paredzēta lidojuma dienā un atliek gaidīt pretinieču piekrišanu pārcelt to uz 10.jūlija vakaru. Diemžēl, bez pārsteigumie. Pretinieces – komanda no Bulgārijas, izvērtējot mūsu meiteņu spēles līmeni, nolēma neriskēt un atbildēja ar noraidījumu par spēles pārcelšanu. Rezultātā Olīvijai Badajevai, Irinai Prokuņinai, Veronikai Balbārzdei, Darjai Podkoritovai, Amandai Andrejevai, Madarai Cibuļskai, Jeļizavetai Žigalkinai, Nikolai Žildei, Ērikai Sirsniņai un Annai Kostjukai un viņu trenerim Inalam Doguzovam 4.vieta 14 komandu konkurencē. Treneri izsaka lielu pateicību par iespēju doties šajā braucienā Salaspils Sporta skolas direktorei Anitai Trumpei, LHF ģenerālsekretāram Valērijam Jaškinam, ilggadējām handbola atbalstītājam Normundam Blomem, sponsoram SIA „Enerģija Šems” Vjačeslava Glezerova un Mihaila Babula personā, sporta skolas ārstei Liānai Malderei par kvalitatīvo aprūpi visa brauciena laikā, un protams, vislielākais paldies audzēkņu vecākiem un pašām spēlētājām! 
Salaspils hanbola vārds skan ne tikai Latvijas ietvaros, bet arī tālu pāri valsts robežām.

Papildus informāciju var atrast:
http://tallinnhandballcup.com
http://ekencup.se/en/
http://www.interamniaworldcup.com/en/