Ilgi kārotās un arī izcīnītās medaļas sporta skolas audzēkņiem Latvijas Jaunatnes olimpiādē vieglatlētikā

Latvijas Jaunatnes olimpiādē vieglatlētiku pārstāvēja liels dalībnieku skaits ap -  500. No Salaspils akreditēti tika 10 sportisti.

Gribu uzteikt Igora Sokolova audzēkņus: Makaru Korotkovu par izcīnīto 1. vietu vesera mešanā ar rezultātu 58,18 m un Kristiānu Poļakovu, kura ar teicamu personīgo rezultātu (43,85 m) bija otrā!

Tāpat izcilu sniegumu demonstrēja Aksels Blanks, kurš 1500 m (4;20,24) piekāpās tikai J. Seņkānam no Rēzeknes un ieguva 2. vietu – pirmo medaļu Salaspilij! Savukārt 800 m skrējienā Aksels izcīnīja 3. vietu (2:02,63).

Pārsteigumu sagādāja salaspiliešu izveidotā stafešu komanda, kurā varēja redzēt īstu komandas un cīņas garu, priecējot skatītājus ar emocionālu trilleri mazajā zviedru stafetē (100 m+200m+300m+400m).

Notikumi līdz pat pēdējam posmam risinājās samērā vienmērīgi, līdz Aksels uzsāka pēdējo posmu, apsteigdams vienu konkurentu pēc otra. No kurienes viņam bija spēks, izturība, ātrums, nav zināms, jo iepriekšējā dienā viņš skrēja 1500 m un nākamajā 800 m un sacensību noslēgumā vēl 400 m stafetes pēdējo posmu.

Kad bija palikuši 20 m līdz finišam, salaspilietim priekšā bija viens konkurents, kuram viņš tuvojās. Taču finišs arī tuvojās tikpat strauji. Ieskrienot finiša rūtiņās, Akselam izdevās apsteigt rīdzinieku dramatiskā cīņā, kas bija uz izsīkstošo spēku robežas, un finišēt kā uzvarētājam! Kopvērtējumā puišiem izcīnot augsto 4. vietu (2:09,68) un pakāpties augstākā pozīcijā par lielajām pilsētām, kur plaši pārstāvēti vieglatlēti: Rīgu, Jelgavu, Siguldu u.c.

Pēc skrējiena tika saņemti apsveikumi no dažādiem treneriem, līdzjutējiem, skatītājiem par to, ka Salaspils puiši izdarīja visu iespējamo un arī neiespējamo, lai izcīnītu uzvaru savā skrējienā.  Jāuzteic ir visa komanda, kura palīdzēja kaldināt šo sasniegumu: Matīss Čudars (šķēpmetējs un olimpiādē ar personisko rezultātu 46,82 m izcīnīja 6. vietu, stafetē skrēja sprintu 100 m), Endijs Lagzdiņš (divas dienas startēja sprinta grūtākajā distancē 400 m un 400 m/b un arī personīgie rekordi, stafetē 200 m), Sandis Dzenītis (startēja 100 m, 200 m, tāllēkšanā – visās disciplīnās personiskie rezultāti!, stafetē skrēja 300 m) un Aksels Blanks (medaļnieks gan 800m un 1500m, stafetē 400 m).

Paldies sportistiem par labiem sniegumiem sezonas atbildīgākajās sacensībās! Paldies par pozitīvām emocijām, sasniedzot personīgos rezultātus un izcīnot godalgotās vietas!

Rezultāti pieejami https://athletics.lv/lv/event/698/latvijas-jaunatnes-olimpiade

Anita Trumpe

Foto reportāža Vitauts Budreika un  Liene Vilcāne

Šķēpmešanas foto Juris Bērziņš-Soms