"Ķekavas kausā 2017" Salaspils vesera metējiem vairākas medaļas!

  Sestdien teicamos laika apstākļos Ķekavā notika tradicionālās jauno metēju sacensības lodes grūšanā un vesera mešanā. Šogad šīm populārajām sacensībām „mazā” – piecu gadu jubileja. Sacensības notika piecās vecuma grupās piedaloties Ķekavas, Bauskas, Aizkraukles, Jelgavas nov., Cēsu, Salaspils, Cesvaines un Olaines, kā arī viesu no Lietuvas – Rokišķu jaunajiem atlētiem. 
  Divi uzvarētāji vesera mešanā sasniedza šosezon labākos rezultātus savās vecuma grupās Latvijā. Kate Gulbe (Aizkraukle) uzvarēja vesera mešanā U16 vecuma grupā – 49,76 m, bet Makars Korotkovs no Salaspils (arī U16) raidīja 4 kg smago veseri 63,83 m. Makars pēc tam startēja arī U18 vecuma grupā un 5 kg veseri aizmeta 61,67 m, tādejādi izpildot nākamā gada Eiropas jaunatnes čempionāta kvalifikācijas normatīvu (61,50 m). M.Korotkova treneris ir Igors Sokolovs, kurš, gatavojoties sacensībām Itālijā nākamās nedēļas nogalē, Ķekavā ārpus konkursa aizmeta veseri 67,00 m. Šī paša iemesla dēļ lodi grūda arī Māris Urtāns. Viņa rezultāts 19,08 m tikai par diviem centimetriem atpalika no sezonā labākā sasnieguma. 
  Uzvarētāji vesera mešanā: U20 Liene Roziņa – 38,65 m. U18 Tautvidas Mikalkenas (Rokišķi) – 48,93 m un Kristīne Iščerjakova (Salaspils SS)- 44,71 m. U16 vecuma grupā Makars Korotkovs (Salaspils SS) – 63,83 m un Kate Gulbe (Aizkraukle) – 49,76 m. U14 Mārtiņš Saulītis (Ķekava) – 42,71 m un Luka Rinkevičiuūte (Rokišķi) – 44,68 m. U12 Marks Volobujevs (Ķekava) – 33,58 m un Anastasija Janušaucka (Salaspils SS) – 30,51 m. Tādējādi Salaspils sporta skolas sportisti izcīnīja 3 zelta medaļas. 
  Bronzas medaļu C vecuma grupā, raidot veseri 38,21m tālumā, izcīnīja mūsu Roberts Bessarabs (Salaspils SS). Savukārt nedaudz līdz goda pjedestālam pietrūka Kristiānai Poļakovai, kas startēja A vecuma grupā jaunietēm un sasniedza 41,64m rezultātu. 8.vietā C vecuma grupā meitenēm ierindojās Veronika Fiļipeņa ar rezultātu 26,96m.
  Neparasti, bet aizkustinoši bija vērot pavisam jaunu vesera metēju startu. Nepilnus septiņus gadu jaunā Līna Skride (Ķekava) 1kg smago veseri aizmeta 21,52 m, bet vēl jaunākais (septiņi gadi būs tikai 30.oktobrī) Ričards Bessarabs (Salaspils SS) -17,05 m. Tā vien izskatījās, ka veseris ir garāks nekā paši knīpas...

Salaspils sporta skola apsveic vesera metējus un viņu treneri ar četrām izcīnītām medaļām un teicamiem rezultātiem sezonas sākumā!