Latvijas Ziemas čempionāts vesera mešanā 2016


 
 Latvijas Vieglatlētikas Savienības (LVS) sadarbībā ar Salaspils sporta skolu rīkots Latvijas Ziemas čempionāts vesera mešanā jau otro gadu pēc kārtas norisinās Salaspilī, Salaspils Sporta nama stadionā, Rudzu ielā 1. 
  Šogad, 2.aprīļa sacensības sapulcināja mūsu mājīgajā stadionā 46 dalībniekus. Tika pārstāvētas tādas pilsētas kā Salaspils, Rīga, Aizkraukle, Jelgava, Daugavpils, Valmiera, Stopiņi un Ķekava. 
 Salaspils Sporta skolas godu un bagātās vesera mešanas tradīcijas aizstāvēja 4 sporta skolas audzēkņi sava pieredzējušā trenera - olimpieša Igora Sokolova vadībā.


 U-16 zēnu kategorijā piedalījās seši sportisti un puse no tiem - salaspilieši (MT-4 vieglatlētikas grupas audzēkņi Makars Korotkovs, Ņikita Bogdanovs un Antons Averins). Antonam šis bija pirmais starts, līdz ar to arī liels uztraukums, kas liedza izpildīt mešanas sektorā kvalitatīvu metienu. Rezultātā - visi seši metieni neveiksmīgi, ar kļūdām un protokola tukša aile ar "X". Savukārt Ņikitam izdevās tikai viens veiksmīgs metiens. 4 kilogramus smags veseris aizlidoja līdz 35,02 metriem, kas ļāva ieņemt 4.vietu. Līdz bronzas medaļai pietrūka 72 centimetri. Bet Makaram Korotkovam divi pārliecinošie metieni aiz 40 metru atzīmes (43,80m un 45,58m), kas ļauj ieņemt stabilu 1.vietu, apsteidzot tuvāko sekotāju par gandrīz 8 metriem.


 
  Junioru vecuma kategorijā (U-20) piedalījās tikai 4 dalībnieki, to starpā arī jau savos gados samērā titulēts (vairākkārtējais Latvijas čempions) Eļčins Gasanovs. Šoreiz dramatiskā cīņā mūsu Eļčinam nācās nolikt čempiona pilnvaras un piekāpties savam ilggadējam konkurentam no Valmieras - Dāvim Oliņam. Salaspilietim pietrūka nieka 10 centimetri, lai noturēties līdera pozīcijā. Galu galā 2.vieta ar parādītu 58,30 m rezultātu, bet valmierietim Dāvim Oliņam 58,40 m. 
 Un visbeidzot lielākā spriedze bija pieaugušo konkurencē, kur vīriešiem startēja pieredzējušais Igors Sokolovs, viņa audzēknis - Ainārs Vaičulēns, kas pārstāvēja Stopiņu novadu, kā arī Aizkraukles sporta skolas sportists Andrejs Pavlenkovs un divi rīdzenieki - Edgars Gailis un Maksims Borovikovs. 
 Pirmajā mēģinājumā lielisku rezultātu uzrāda kaimiņu novada sporta dzīves organizators - A.Vaičulēns (69,28m). Ievērojami atpaliek Pavlenkovs (58,18m) un E.Gailis (50,93), bet pavisam bez rezultāta paliek visjaunākais un visvecākais vesera metēji - Borovikovs ("X") un Sokolovs ("X"). 
  Otrajā mēģinājumā salaspilietis Sokolovs spēj pavirzīt no 2.pozīcijas Pavlenkovu, uzmetot 66,44m, tomēr paša audzēknis paliek priekšā ar gandrīz 3 metru "atrāvumu".
 Trešajā un ceturtajā mēģinājumā sportistu pozīcijas pirms pēdējiem diviem metieniem nemainās: līderos Vaičulēns, otrais - Sokolovs, trešais - Pavlenkovs, aiz viņiem - Rīgas sporta skolas "Arkādija" sportisti Edgars Gailis un 1996.gadā dzimušais Borovikovs.  Piektajā un sestajā metienā I.Sokolovs tomēr nodemonstrē savu meistarību un aizmet veseri aiz 70 metru atzīmes (70,94m un 70,50m). Tas izsit no līdzsvara sacensību līderi, kas kļūdās pēdējos divos mēģinājumos ("X" un "X"). Rezultātā zelta medaļa - Igoram Sokolovam (70,94m), sudrabs ar AInāru Vaičulēnu (69,54m) dodās uz Stopiņiem, bet bronza - ar Andreju Pavlenkovu (64,04m) uz Aizkraukli, atstājot rīdzeniekus ārpus medaļām.
  Apsveikt sportistus un apbalvot ar diplomiem, medaļām un piemiņas balvām ieradās LVS prezidents Guntis Zālītis un Salaspils Sporta skolas direktore, slavena vieglatlēte un olimpiete - Anita Trumpe, kas ar prieku pasniedza mūsu puišiem divas zelta un vienu sudraba medaļu. Apsveicam un novēlam panākumus arī turpmāk!