Mūsu treneris Igors Sokolovs izpilda Pasaules čempionāta normatīvu

Sestdien, 9.maijā ļoti vasarīgos laika apstākļos „Daugavas” stadionā notika sacensības vesera mešanā. Jau 23.gadskārtu vesera metēji sacenšas savulaik veiksmīgā mešanas disciplīnu trenera Eduarda Jakobsona piemiņas sacensībās.
Daudzus pēdējos gadus šīs sacensības rīko Jānis Kolidzejs, organizējot sacensības visu vecuma grupu „āmura sviedējiem”.

Šoreiz patiess gaviļnieks bija Latvijas rekordists mūsu vieglatlētikas treneris Igors Sokolovs. Katrā no mēģinājumiem viņš veica arvien tālākus metienus: 67,25 – 71,24 – x-71,79-73,75 m, līdz beidzot sestajā mēģinājumā veseris aizlidoja 76,18 m. Daudzsološi sezonas sākumam. Igora rezultāts šobrīd kā pasaulē, tā Eiropā ir augstajā 12.vietā. Un vēl – Igors izpildījis arī pasaules čempionāta kvalifikācijas normu (76 m).
Sievietēm labākā bija Karina Orlova – 49,41 m.
Junioriem – Dāvis Oliņš – 59,00 m un Jurita Matuseviča – 37,14 m.
U-18 vecuma grupas jauniešiem –Eduards Kolidzejs – 55,05 m (sezonas labākais rezultāts vienaudžu vidū).
U-16 vecuma grupā – Oļegs Kozjakovs – 41,90 m un Dace Kolosovska - 37,35 m.
Visjaunāko (U-14) vesera metēju grupā salaspilietis Makars Korotkovs – 48,12 m (sezonas labākais rezultāts) un Elizabete Solovjova – 27,58 m.

Raksta autors - Andris Staģis