Noslēgušies lielākie sporta svētki jauniešiem - Latvijas jaunatnes olimpiāde 2015


Laika posmā no š.g. 3. līdz 5. jūlijam Valmierā un Cēsīs tika organizēta Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde 2015, kas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu - 2637 sportistus no 83 pašvaldībām 26 sporta veidos.
Olimpiskie jaunatnes svētki sākās ar gājienu cauri pilsētai līdz pat Valmieras estrādei. Svētku uzrunu teica un veiksmīgus startus vēlēja jaunievēlētais Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Atklāšanas ceremonijā zvērestus par godīgām spēlēm deva sportisti, tiesneši un treneri. Tāpat bijām acu liecinieki olimpiskās lāpas iedegšanai un olimpiskā karoga uzvilkšanai. Pasākumā  uzstājās arī grupa Astro’n’out. 
    
Salaspils novada komandu pārstāvēja 13 dalībnieki 4 sporta veidos:  „badmintonā” – Rūta Vīlipa ar treneri Juri Krūmiņu, „jātnieku sportā” – Laine Daile Muktupaule, „triatlonā” – Karlīna Ieva Gasiņa un Didzis Malderis ar treneri Mārtiņu Alksni un Liānu Malderi un „vieglatlētikā” – Digna Maldere, Marija Šukalo, Katrīna Zaķe, Emīls Elksnītis, Gregors Matīss, Mārtiņš Rencis, Gatis Saulītis, Ēriks Solovjovs, Ēriks Vareiko ar treneri Ināru Znūtiņu un Gunitu Šali. 

Visveiksmīgāk startēja Salaspils sporta skolas audzēkņi vieglatlētikā, kur mūsu novadu J.Daliņa stadionā pārstāvēja 9 dalībnieki. Vislielāko sensāciju 100 m sprinta disciplīnā 70 dalībnieku konkurencē ar jauno personīgo rekordu un izpildīto otro sporta klasi  sagādāja  Emīls Elksnītis, kas ar rezultātu 11.79 s. kvalificējās  finālskrējienam. Vieglatlētikas karalienes distancē 100 m starp Latvijas 8 labākajiem sprinteriem no Balviem, Gulbenes, Lielvārdes, Jaunjelgavas, Jelgavas, Jūrmalas redzējām arī Salaspils sportistu, kurš izcīnīja 7. vietu.
 
attēlā "Emīls Elksnītis 100m skrējienā"                                                                                                      attēlā "Gregors Matīss tāllēkšanas lēcienā"

9.vietā „ielēca” Gregors Matīss, kuram pietrūka tikai 1 cm, lai kvalificētos finālam. Gregors uzrādīja savu personīgo rezultātu tāllēkšanā, aizlecot 5,99 m.
Vēl pirmo desmitnieku  noslēdza  Karlīna Gasiņa triatlonā, kurai bija jāstartē peldēšanā (375 m), riteņbraukšanā (10 km) un skriešanā (2,5 km). Savukārt otrs mūsu dalībnieks triatlonā Didzis Malderis ierindojās 14. vietā. 

Turpat aiz pirmā desmitnieka - 11. vietā -, grūžot 1 kg smagāku lodi nekā paredzēts viņa vecumgrupai (5 kg) un sacenšoties ar gadu vecākiem jauniešiem, Ērikam Vareiko izdevās aizgrūst personīgo rezultātu (personīgais sasniegums arī 100 m distancē – 49.vieta). 
Pārējie Salaspils vieglatlēti spēja uzrādīt jaunus personīgos rekordus: 16.vieta augstlēkšanā Gatim Saulītim un 1500m skrējienā  Katrīnai Zaķei, savukārt 18.vietā 1500 m distancē finišēja Mārtiņš Rencis. 19.vietā sekunžu rādītāju apstādināja Ēriks Solovjovs, kurš piedalījās vienā no grūtākajām sprinta distancēm - 400m (otrajā distancē – 100m 48. vieta), 20.vieta 800m Marijai Šukalo, bet Dignai Malderei 24.vieta. Vēl 60 dalībnieku konkurencē 24.vieta 200m skrējienā Gregoram Matīsam. 
Badmintoniste Rūta Vīlipa bija pirmā no Salaspils novada, kura uzsāka sacensības. Vienspēlē Rūta divos setos piekāpās siguldietei. Pēc zaudējuma pirmajā spēlē Salaspils sportistei turpinājās cīņas par 17.-24.vietu. Nākamā spēlē jau trīs setu garā sīvā cīņā Rūta piedzīvoja zaudējums pret otru Siguldas pārstāvi Luīzi Siliņu un noslēdza olimpiādi ar 19.vietu 32 konkurenšu starpā.
Savukārt jātnieku sportā  konkūrā Laine guva labu pieredzi turpmākajām sporta gaitām un olimpiādē ierindojās 19.vietā.
Sakām lielu paldies visiem sportistiem, kuri pārstāvēja Salaspils novadu, par dalību un neatlaidīgo cīņu par uzvaru, paldies treneriem par ieguldījumu jauniešu sagatavošanā startam Latvijas jaunatnes olimpiādē Salaspils novada komandā, kā arī Maldai Caunei un Andrejam Jaunkalnam par līdzdalību olimpiādes parādes gājienā.

Visus olimpiādes rezultātus skati sadaļā "REZULTĀTI", bet bildes "GALERIJA".


Salaspils novada delegācijas vadītāja Anita Trumpe un 
vadītājas vietniece Ilze Pačkajeva