Pirmās medaļas mazajiem vieglatlētiem sezonas atklāšanas sacensībās “2-cīņa” Salaspilī


 29.novembrī, Salaspils sporta nama lielajā hallē aizvadījām sezonas atklāšanas sacensības vieglatlētikā telpās “2-cīņa”. Sacensībās piedalījās dalībnieki 3 vecuma grupās U-8 (2012.-2013.g.dz.), U-10 (2010.-2011.g.dz.) un U-12 (2008.-2009.g.dz.). Dalībnieki varēja izvēlēties vienu no četriem 2-cīņas veidiem: “Ātrums”, “Spēks”, “Izturība”, Tehniskais”.

     

 U-8 vecuma grupas dalībnieki piedalījās pirmajās sacensībās un izdzīvoja pirmo pirms starta stresu, asaras par neizdošanos, prieku par uzvaru un izcīnītajām medaļām. U-8 uzvarētāji “Ātruma 2-cīņā”(50m skrējiens + tāllēkšana) Lueta Ježaka un Mārtiņš Dzenis, savukārt “Spēka 2-cīņā” (pildbumbas mešana + tāllēkšana) Paula Pinkule un Ralfs Kalveršs.

 

U-10 grupā pulcējās vislielākais dalībnieku skaits. “Spēka 2-cīņā” 19 meiteņu konkurencē uzvarēja Annija Grundāne, bet zēniemAlekss Zīlis. “Izturības 2-cīņā” (4apļu skrējiens + tāllēkšana) abu disciplīnu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Gustavs Bārbals un Elizabete Anspaka.

 

U-12 grupā sacensību dalībnieki ņēma dalību arī vissarežģītākajās vieglatlētikas disciplīnās tādās kā 50m/b un augstlēkšana, kas bija apvienotas “Tehniskajā 2-cīņā” ar savu personisko rekordu pārlecot 1,35m uzvaru izcīnīja Marija Katrīna Siliņa, bet zēniem labākiem bija Lūkass Ķikusts. “Izturības 2-cīņā” 4apļu skrējienā un tāllēkšanā pārliecinoša līdere bija Sofija Pilāte, savukārt zēniem šajā vecuma grupā bija visinteresantākā cīņa par 2-cīņas uzvarētāju, jo Rihards Vladimirovs uzvarēja tāllēkšanas disciplīnā, savukārt Daniels Gribs bija ātrākais 4apļu skrējienā, bet tāllēkšanā uzrādīja tikai 3.labāko rezultātu, kamēr Renārs Rozenfelds bija 2.ātrākais izturības skrējienā un tāllēkšanā. Taču ņemot vērā sacensību nolikuma vērtēšanas kritērijus, kuri noteica, ka šajā 2-cīņā augstāku vietu kopvērtējumā ieņem dalībnieks, kurš uzrādījis augstvērtīgāku rezultātu izturības distancē – par sacensību uzvarētāju kļuva Daniels Gribs. “Spēka 2-cīņā” uzvarētāji Sergejs Dmitračenoks un Alise Akmane.

   

 Paldies par iniciatīvu un sacensību organizēšanu sporta skolas vieglatlētikas nodaļas treneriem: Inārai Znūtiņai, Zanei Ķīkulei, Lindai Ozolai, Igoram Sokolovam, Aigaram Feterim un Guntim Kļaviņam, kā arī paldies vecāko grupu vieglatlētikas nodaļas audzēkņiem: Zanei Freimanei, Loretai Ķikustei, Agijai Mežjānei, Kristenai Kalniņai, Jēkabam Čudaram un Markusam Tukišam, kuri pilnveidoja savas zināšanas un prasmes un pieredzi vieglatlētikas disciplīnu tiesāšanā, kā arī ņēma dalību sacensību uzvarētāju apbalvošanā.Top of Form