Salaspilī aizvadītas starpnovadu skolu sacensības "Oranžā bumba" un "Tautas bumba"!

22.janvārī Salaspils sporta namā norisinājās starpnovadu skolu sporta sacensības "Oranžā bumba" 2007.-2008.g.dz. zēniem un meitenēm. Šogad meiteņu konkurencē startēja 3 komandas, bet zēniem piedalijās 6 skolu komandas. Visi dalībnieki pēc aizraujošām cīņām sarindojās kopvērtējumā sekojošā secībā:Meiteņu komandas aizvadīja apļa turnīru, kur katra komanda izspēlēja ar katru. Jelgavas 4.sākumskola uzvarēja abās spēlēs ar drošu pārsvaru (43:4 ar Ķekavu un 12:4 ar Jaunpili), savukārt Jaunpils un Ķekavas vidusskolas savā starpā lēma sudraba un bronzas godalgu likteni. Jaunpils uzvarēja ar 32:4 un ieguva 2.vietu.

Zēni sakotnēji tika sadalīti divās apakšgrupās pa trīs komandām pēc izlozes principa. Trijnieki aizvadīja apļa turnīru apakšgrupu ietvaros:


Finālspēleipēc nolikuma kvalificējās labākās komandas no katras apakšgrupas, otrās vietas izspēlēja bronzas finālu, bet trešo vietu ieguvēji aizvadīja savstarpējo maču par 5.vietu.

Zēniem spēle par 5.vietu:Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola– Jaunpils vidusskola (7 : 25 uzvar Jaunpils vidusskola) 
Zēniem spēle par 3.vietu: Iecavas vidusskola – Jelgavas 4.sākumskola (32 : 14 uzvar Iecavas vidusskola) 
Zēniem spēle par 1.vietu: Salaspils 1.vidusskola – Bauskas sākumskolu (30 : 13 uzvar Salaspils 1.visdusskola)

Kā redzams pēc rezultātiem, zēni no mūsu Salaspils 1.vidusskolas bija galvas tiesu pārāki par saviem konkurentiem cīņā par ceļazīmi uz reģionālām skolu sacensībām! Apsveicām komandu!28.janvārī Salaspils sporta namā notika vēl vienas starpnovadu skolu sporta sacensības, šoreiz - tautas bumbā. Sacīkstēs startēja 19 komandas: 9 zēniem un 10 meitenēm. Visi dalībnieki cīnījās par iespēju kvalificēties Zemgales reģiona skolu sacensībām tautas bumbā. Tiesības startēt reģionāli ieguva tikai divas labākās komandas. Un šoreiz mājnieki no Salaspils palikuši uzreiz aiz labāko divniekiem - 3.vietās gan zēnu, gan meiteņu konkurencē. Kopvērtējuma tabula izskatījās sekojoši: Meiteņu komandas tika sadalītas divās apkašgrupās pa piecām vienībām un aizvadīja spēles katrs ar katru:


Salaspils 1.vidusskola A grupā izcīnīja divas uzvaras četrās spēlēs, paliekot 3.vietā, savukārt Salaspils 2.vidusskola sīvās spēlēs apliecināja līderu statusu B grupā. Pusfināliem kvalificējās pa divām labākām komandām no katras apakšgrupas:

A1 komanda – B2 komanda Baložu vidusskola – Olaines 1. vidusskola (5:10 uzvar Olaines 1. vidusskola) 
B1 komanda – A2 komanda Salaspils 2. vidusskola – Pļavniekkalna sākumskola (1:11 uzvar Pļavniekkalna sākumskola)

Diemžēl pusfinālā Salaspils 2.vidusskola bez ierunām piekāpās nākamajām turnīra čempionēm Pļavniekkalna sākumskolai...

Meitenēm spēle par 3. vietu:Salaspils 2. vidusskola – Baložu vidusskola (8:1 uzvar Salaspils 2. vidusskola) 
Meitenēm spēle par 1. vietu: Pļavniekkalna sākumskola – Olaines 1. vidusskola (14:11 uzvar Pļavniekkalna sākumskola)Zēniem līdzīga izspēle - divas apakšgrupas, kur katrs sākotnēji aizvada spēli ar katru, nosakot divas stiprākās vienības:Salaspils 1.vidusskola kvalificējāš pusfināliem kā otrā labākā komanda A apakšgrupā:

A1 komanda – B2 komanda Tīnūžu sākumskola – Ķekavas vidusskola (4:13 uzvar Ķekavas vidusskola) 
B1 komanda – A2 komanda Pļavniekkalna sākumskola – Salaspils 1. vidusskola (9:1 uzvar Pļavniekkalna sākumskola) 

Kā redzam, zēnus piemeklēja identisks liktenis - satikties pusfinālā ar nākamājiem uzvarētājiem no Pļavniekkalna sākumskolas. Finālspēlē par 3.vietu gan pārliecinoši pievarēti Tīnūži.

Zēniem spēle par 3. vietu:Salaspils 1. vidusskola - Tīnūžu sākumskola (8:1 uzvar Salaspils 1. vidusskola) 
Zēniem spēle par 1. vietu: Ķekavas vidusskola – Pļavniekkalna sākumskola (2:9 uzvar Pļavniekkalna sākumskola)Apsveicam Pļavniekkalna sākumskolu ar izcīnītām zelta godalgām gan zēniem, gan meitenēm un otrās vietas ieguvējus: Olaines 1.vidusskolas meitenes un Ķekavas vidusskolas zēnus!