SALASPILS PIRMOREIZ ŠOSEZON PIEVEIC JĒKABPILI, PIRMS ATBILDES SPĒLES +8

SALASPILS PIRMOREIZ ŠOSEZON PIEVEIC JĒKABPILI, PIRMS ATBILDES SPĒLES +8

2017-04-11 

Šovakar Latvijas sieviešu čempionāta ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Salaspils sporta skolas handbolistes savā laukumā ar 37:29 pieveica Jēkabpils sporta skolu.


Jāatgādina, ka regulāro čempionātu komandas noslēdza blakus pozīcijās – Jēkabpils sporta skola ar 17 punktiem izcīnīja ceturto vietu, bet Salaspils sporta skola, gūstot par desmit punktiem mazāk, ierindojās piektajā vietā. Šosezon aizvadītajās četrās savstarpējās spēlēs labāk veicies jēkabpilietēm, kas uzvarējušas trīsreiz (30:22, 25:24, 34:32), bet vēl reizi komandas cīnījušās neizšķirti (35:35). Tiesa, divos gadījumos neilgi pirms spēles beigām tuvāk panākumam bijušas salaspilietes, tomēr nav spējušas noturēt pārsvaru.

Šī vakara spēli pārliecinoši iesāka tieši laukuma saimnieces – Salaspils sporta skolas komanda, kas pēc Renātes Salmanes un Anastasijas Agarkovas vārtiem izvirzījās vadībā ar 3:0. Arī turpinājumā mājinieces spēlēja veiksmīgāk, līdz puslaika vidum iekrājot piecu vārtu pārsvaru, vēlāk to palielinot līdz +6. Līdz puslaika beigām Jēkabpils gan to spēja nedaudz samazināt – 20:16 Salaspils sporta skolas labā.

Līdz otrā puslaika vidum salaspilietēm izdevās saglabāt 4-6 vārtu pārsvaru, bet tad mājinieces veica izrāvienu 6:0, kas ļāva no 27:22 panākt jau 33:22. Pārliecinošo 11 vārtu atrāvienu gan Salaspils nenoturēja, vienubrīd tas sadila līdz septiņiem vārtiem, bet visā spēlē salaspilietes bija pārākas ar 37:29.

Tādējādi Salaspils handbolistes pirmoreiz šosezon pieveica Jēkabpili un pirms atbildes spēles, kas notiks 15. aprīlī, viņām ir astoņu vārtu handikaps, jo uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiek noteikts divu spēļu summā. Šī vakara spēlē Salaspils labā Renāte Salmane (attēlā) guva 10 vārtus, bet Jēkabpils rindās rezultatīvākā ar 11 vārtiem bija Kristīne Dzenīte.

Latvijas čempionāts sievietēm
Salaspils SS – Jēkabpils SS 37:29 (20:16)
Salaspils: Salmane 10/1, Borisanova 7, Umjarova 7, Agarkova 4, Kozlova 3, Potapova 3, Rudziša 1, Žigalkina 1, Sirsniņa 1.
Jēkabpils: Dzenīte 11/1, Meņģele 7, Kaulakane 6/2, Gerasimova 3, Krūmiņa 2.