Salaspils Sporta skolas handbolisti piedalās "LAJKONIK CUP 2016" Krakovā (Polijā)  Aprīļa pirmajā nedēļas nogalē Salaspils Sporta skolas jaunie handbolisti piedalījās starptautiskajā handbola turnīrā "LAJKONIK CUP 2016" Polijā, Krakovā.
80 komandu konkurencē startēja mūsu trīs komandas: 2001.g.dz. meitenes, 2002.g.dz. meitenes un 2002.g.dz. zēni. 
  "LAJKONIK CUP" ir lielākais un tradīcijām bagātākais jauniešu handbola turnīrs Polijā, organizēts jau 36.reizi pēc kārtas un šogad uzņēma dalībniekus no tādām valstīm kā - Polija, Ukraina, Baltkrievija, Latvija, Čehija, Zviedrija, Portugāle un Spānija. Salaspilieši šogad bija vienīgie pārstāvji no Latvijas un tika laipni uzņemti no organizatoru puses, kas parūpējās gan par interesantu atklāšanas ceremoniju, augstvērtīga līmeņa dalībnieku komandām, ļoti mājīgām sporta zālēm un ērtu izmitināšanu vietējā handbola sporta skolā.   
  Krakova, kas ir otrā lielākā Polijas pilsēta aiz Varšavas, ir ļoti īpaša poļu nacionālai apziņai, jo laika posmā no 1038. līdz 1596.gadam tā bija Polijas valsts galvaspilsēta. Iebraukšanas dienā mūsu handbolistiem bija iespēja apmeklēt Vāveles paugura karaļu pili, kurā atrodas kādreizējo Polijas karaļu un izcilu, slavenu poļu kapenes, pastaigāt pa slavenāko Krakovas tirgus laukumu un iepazīties ar Krakovas vecpilsētu. 
   
 Visveiksmīgāk no mūsējiem sportistiem nospēlēja trenera Inala Doguzova 2001.g.dz. meiteņu komanda. Meitenes izcīnīja augstu 6.vietu 16 komandu konkurencē. Iespēja iekļūt stiprāko četriniekā bija pavisam tuvu, tomēr vietējie tiesneši neļāva apspēlēt Polijas vicečempiones - Krakovas komandu "Kusy Krakow". Sāpīgs zaudējums šajā spēlē ar -1 liedza salaspilietēm kvalificēties spēlēm par 1.-4.vietu. Rezultātā - nokļuvām izspēlēs par 5.-8.vietu un kopvērtējumā turnīru noslēdzām 6.vietā. Mūsu "pāridarītājas" - "Kusy Krakow"  tika līdz pat finālam un galu galā izcīnīja turnīra sudraba medaļas. Trenera komentārs pēc turnīra: "Varam līdzvērtīgi cīnīties ar ikvienu pretinieku, tas priecē. Vairāk psiholoģiskās noturības un pārliecības savos spēkos un rezultāts būtu daudz labāks!"
  Abas 2002.g.dz. komandas -  gan zēni, gan meitenes - noslēdza turnīru 8.vietā. Trenera Nika Remesa vadībā zēni aizvadīja 5 saspringtas spēles pret poļu komandām no Gdaņskas, Krakovas, Glagovas un Kīlces. Pēdējā spēlē par 7.vietu tikāmies ar titulētāko Polijas handbola klubu - KS Vive Tauron Kielce, kas pieaugušo līmenī veiksmīgi startē EHF Čempionu līgā. Kaut arī mūsu zēni godam cīnījās līdz spēles pēdējām sekundēm, tomēr tika atzīts pretinieku pārākums ar rezultātu 18:20 (-2). Trenera secinājums pēc turnīra: "Zēni ļoti labi saprata, ka nevar paļauties tikai uz komandas ierastajiem līderiem, bet ar maksimālo atdevi jāspēlē katram spēlētājam jebkurā no pozīcijām laukumā. Turnīrs ir ļoti labi organizēts, iespaidīgas zāles, mūsu handbola līmenis. Priecāsimies atgriezties šeit nākotnē."
  Treneres Jūlijas Šamrickas komanda izspēlēja sešas spēles, kurās četras reizes tikās ar polietēm, bet divas - ar čehietēm. Vietējā "Kusy Krakow" tika pieveikta ar vienu vārtu pārsvaru (15:14), bet pārējās spēlēs diemžēl zaudējumi. Pirmajā dienā salaspilietes aizvadīja ļoti dinamiskas un kvalitatīvas spēles pret apakšgrupas spēcīgākām komandām "Polonia Laziska" un "Pogon 1945 Zabrze", piekāpjoties tām ar pieklājīgo 12:18 un 11:21 rezultātu. Savukārt nākamās divās dienās mūsu sniegums bija pieticīgāks. Izšķirošajā spēlē tikai pašu kļūdas liedza izcīnīt 7.vietu. Sāpīgs zaudējums pret čehu "SC Bohumin" ar 9:12. Treneres J.Šamrickas komentārs: "Tādi turnīri tiek spēlēti vairākas dienas pēc kārtas. Meitenes vēl tikai mācās pareizi sadalīt savus spēkus. Pirmajā dienā nodemonstrējām labāko handbolu mūsu komandas vēsturē, bet otrai un trešai dienai - pietrūka spēka rezerves. Turpināsim strādāt ne tikai pie tehniskām un taktiskām prasmēm, bet pirmkārt - pie vispārējās fiziskās sagatavotības, kas mūs šoreiz pievīla."  Visi handbola treneri un viņu audzēkņi izsaka lielu pateicību Salaspils sporta skolas direktorei Anitai Trumpei un Salaspils novada domei par lielisku iespēju pilnveidoties, veicināt starptautisku sadarbību ar handbolistiem no citām valstīm un smelties pieredzi un iedvesmu šī brauciena laikā! 

Visi spēļu rezultāti ir atrodami ŠEIT
Turnīra oficiālā mājas lapa: www.lajkonikcup.pl