Salaspils vidusskolām medaļas minihandbola spartakiādē!

Aizvadītajā nedēļā Dobelē 22.novembrī norisinājās Latvijas skolēnu spartakiāde mini handbolā, kurā tika noteikti uzvarētāji trijās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm. Sacensībās piedalījās 37 komandas, visvairāk komandu pulcējot 2005. gadā dzimušo zēnu grupā. Salaspils pilsēta tika pārstāvēta ar 7 komandām - piecas komandas no Salaspils 1.vidusskolas un divas komandas no Salaspils 2.vidusskolas. 

2005.g.dz. zēnu konkurencē uzvaru izcīnīja Augstkalnes vidusskola. Neskatoties uz to, ka apakšgrupā tika ieņemta tikai trešā vieta, izslēgšanas spēlēs par 1.-6.vietu augstkalnieši nospēlēja vispārliecinošāk.  Jaunogres vidusskolai 2.vieta un Skrīveru vidusskolas 2. komandai 3.vieta. Salaspiliešiem savā apakšgrupā arī izdevās ierindoties 3.vietā, izcīnot 2 uzvaras pret Rīgas Franču liceju un Krimūnas vidusskolu un zaudējot Jaunogrei un Andreja Upīša vidusskolas 1.komandai. Tomēr turpinājumā finālspēlēs par 1.-6.vietu konkurence saasinājās un palikām 5.vietā kopvērtējumā. 

2006.gadā dzimušo zēnu grupā par uzvarētājiem kļuva Auces vidusskolas 2. komandas puiši, kas turnīru aizvadīja bez zaudējumiem. Finālā Auces komanda ar 9:7 uzvarēja Pumpuru vidusskolu, bet trešo vietu izcīnīja Auces vidusskolas 1.komanda. Salaspils 1.vidusskolai arī šajā vecuma grupā 5.vieta kopvērtējumā. Spēlē par 5.vietu ar 11:3 tika sagrauta Mežinieku pamatskola.

Arī 2007. gadā dzimšajiem zēniem uzvaru izcīnīja Auces vidusskola. Apakšgrupā Auce izcīnīja otro vietu, bet izslēgšanas spēlēs pa ceļam uz finālu pārspēja gan Jaunogres vidusskolu (14:5), gan Pumpuru vidusskolu (6:4). Savukārt finālspēlē Auces vidusskola ar 10:9 pārspēja Dobeles vidusskolas 1. komandu, revanšējoties par zaudējumu apakšgrupā (3:6). Mūsu visjaunākie handbolisti no Salaspils 1.vidusskolas apakšgrupā izcīnīja uzvaru pār Ulbrokas vidusskolu ar rezultātu 14:0. Bet finālspēlē par 5.-6.vietu piekāpās Jaunogres vidusskolai ar 4:6. Rezultātā 6.vieta.

Meiteņu konkurencē startēja 4 komandas no Salaspils. Visvecākā grupā 2005.g.dz. meitenēm Salaspili pārstāvēja 1.vidusskola, 2006.g.dz. meitenēm - 2.vidusskola. Bet visjaunākajā vecuma grupā 2007.g.dz. meitenēm - abas mūsu vidusskolas. Rezultātā izcīnam veselas 3 medaļas - divus zeltus un vienu sudrabu!

Meitenēm divās vecuma grupām par uzvarētājām kļuva Salaspils vidusskolas komandas. 2005.gadā dzimušo meiteņu grupā apļa turnīrā Salaspils 1. vidusskola līdzīgā cīņā pārspēja gan Jēkabpils pamatskolu (10:9), gan Dobeles 1. vidusskolu (10:8), kā arī apspēlēja Olaines 2. vidusskolu (15:8). Otro vietu izcīnīja Jēkabpils, trešo – Olaine.  Salaspils 1.vidusskolas uzvarētāju komandā spēlēja: Nora Krūmiņa, Alīna Dansone, Elīna Enkurniece, Vita Binduka, Frīda Binduka, Paula Alksne, Katrīna Kozloviča, Katrīna Strogova.

2007. gadā dzimušo meiteņu grupā pārliecinošas bija Salaspils 2. vidusskolas spēlētājas, kas ar 6:1 apspēlēja Salaspils 1. vidusskolu un ar 16:1 sagrāva Dobeles 1. vidusskolu.  Salaspils 2.vidusskolas uzvarētāju komandā spēlēja: Jeļena Bogačenkova, Sofija Bruja, Līna Kokina, Valērija Revjakova, Sofija Dagenvalde, Anna Prokopjeva, Kira Piskanoviča.

Savukārt 2006. gadā dzimušo grupā triumfēja Olaines 2. vidusskola. Olainietes pārliecinoši apspēlēja visas oponentes, turklāt ar vismaz sešu vārtu pārsvaru. Otro vietu izcīnīja Dobeles 1. vidusskola, bet trešā vieta A. Upīša Skrīveru vidusskolai. Salaspils 2.vidusskola ierindojās 4.vietā izcīnot uzvaru pār Mežinieku pamatskolu ar 10:8.

Pilnus spēļu rezultātus un tabulas Latvijas skolēnu spartakiādei mini handbolā var atrast  Salaspils sporta skolas mājas lapā sadaļā "Rezultāti".