Salaspils vieglatlētu starti jūlijā

Salaspils vieglatlēti ir aizvadījuši jūlijā svarīgas sacensības: pašā jūlija sākumā vesera metējs Makars Korotkovs bija aizbraucis uz Eiropas U18 čempionātu, mēneša vidū Markuss Ozols aizstāvēja Latvijas godu Baltijas U16 čempionāta, vairāki mūsu sportisti piedalījās Sportland kausa V posmā un Rīgas atklātajā čempionātā, bet pieredzējušākie mēneša izskaņā apliecināja savu varēšanu 2018.gada Latvijas čempionāta pieagušajiem. 

Eiropas U18 čempionāts Ungārijā 

Uz šo atbildīgo startu Latvijas izlases sastāvā devās mūsu vesera metējs Makars Korotkovs. Diemžēl tālajā Ungārijas pilsētā Ģērā sportists bija bez sava trenera Igora Sokolova klātbūtnes un pirmo reizi mūžā startēja bez pedagoga atbalsta. Pirmajā mēģinājumā rīks aizlidoja 59,74m tālumā, otrajā - 63,06m, bet trešais mēģinājums netika ieskaitīts. Tas apakšgrupā deva tikai 13.rezultātu un liedza Makaram kvalificēties finālam, kopvērtējumā ierindojoties 28.vietā. Jāatzīmē, ka sezonas rekords Makaram ir pa veseliem sesiem ar pusi metriem labāks, kas liecina, ka sniegums Eiropas startā uztraukuma dēļ nebija ierastajā līmenī.  

Baltijas U16 čempionāts  

Sestdien, 21.jūlijā, Jelgavā risinājās tradicionālais visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts divās vecuma grupās. Otro reizi sacentās U20 juniori. Pirmajā reizē 2016. gadā Rakverē pārliecinoši uzvarēja igauņi, latviešus atstājot trešajā vietā, bet šoreiz LV izlase spēja izcīnīt 2.vietu. Savukārt U16 vecuma grupas zēniem un meitenēm kopš 2010.gada notika jau devītais mačs. Patīkami, ka pērn Viļņā bijām uzvarētāji, bet šoreiz nācās palikt otrajā vietā, jo pārliecinoši labākie U16 vecuma grupā bija Igaunijas jaunieši – 174 p.(101 p.+ 73 p.). Latvijai – 151 p. (77 p.+ 74 p.) un Lietuvai – 150 p. (65 p.+85 p.). 
U16 vecuma grupas zēni un meitenes sacentās 24 disciplīnās. Vienīgais Salaspils vieglatlēts šajās sacensībās bija U16 vecumā 1500 metru distancē startejošais Markuss Ozols. Salaspilietim šī nav pati mīļākā distance, labprātak viņš skrien īsākus gabalus: 600m, 800m, 1000m. Bet aizstāvēt Latvijas godu trasē vienmēr ir patīkami. Šoreiz Markusam nācās palikt 6.vietā, uzrādot rezultātu 4:38.52 un atnesot Latvijas krājkasītē 1 punktu.

Rīgas čempionāts 2018 

6. un 7.jūlijā Ogres un Rīgas pilsētās norisinājās šī gada atklātais Rīgas čempionāts vieglatlētikā. Šajās sacensībās piedalijās U20 un pieagušo vecuma grupu sportisti un sportistes. Piedalījās arī salaspilieši, uzstādot jaunus personīgos rekordus un izcīnot medaļas. 
Andrejs Bānis piedalijās divās disciplīnās: 1500m distance U20 vecuma grupā Andrejs izcīnīja 3.vietu ar rezultātu 4:22,02s. Taču 800m skrējienā ierindojās 5.vietā ar rezultātu 2:03,36s. Jāpiebilst, ka šis ir Andreja jaunais personīgais rekords, kas tika pārspēts par gandrīz 10 sekundēm!  
Šajā pašā disciplīnā startēja arī Ēriks Solovjovs, kurš izcīnīja 3.vietu U20 vecuma grupā ar rezultātu 2:01,49s. Arī Ēriks uzstādīja savu jauno “”personal best” 800 metros! Ēriks startēja arī 400m skrejiena, kur kopvērtejumā palika 6.vietā ar rezultātu 53,77s.  
Līvai Apsei arī izdevās uzstādīt jaunu personīgo rekordu trīssoļlēkšanā. Viņas iepriekšējais rezultāts bija 9,73m, taču Rīgas čempionātā viņa spēja aizlekt 9,90m! Apsveicami!Sportland Kauss, V posms Jelgavā 

14.jūlijā Jelgavā notika „Sportland kausa” priekšpēdējā – piektā posma sacensības. Tuvojoties sezonas kulminācijai – Latvijas čempionātam, arī Baltijas valstu jauno vieglatlētu mačsacīkstēm – daudzi pašmāju labākie atlēti sasniedza atzīstamus rezultātus. 
Salaspils sporta skolas vieglatlētikas treneris Aigars Feteris kā vienīgais startēja tik ļoti smagajā 800m distance, kur izturībai jābūt apvienojumā ar ātrumu. Aigaram sezonas labākais rezultāts – 1:57.55, kas ir laba ziņa, jo tieši pēc divām nedēļām viņam paredzēts starts Latvijas čempionātā! 
Ēriks Solovjovs, Andrejs Bānis un Markuss Ozols piedalijās 800m skrējienā U20 junioriem. Ērikam lielisks rezultāts – 1:59.59 jeb izskriets no 2 minūtēm, kas galā deva augsto 4.vietu! Andrejam 2:02.00 un 6.vieta kopvertējumā, savukārt Markuss startēja ārpus kārtas, gatavojoties Baltijas U16 čempionātam, un veica skrējienu ar 2:11.66, kas bija 12.ātrākais rezultāts. 
Loreta Ķikuste veica 400m distanci U16 jaunietēm un ierindojās 18.vietā ar rezultātu 1:09.47. Līva Apse ārpus kārtas startēja U16 trīssoļlēkšanā, kur veica 9,73m tālu lēcienu, kas ir sezonas otrā labākā rezultāta atkārtojums.Apsveicam visus sportistus un viņa trenerus ar tik ražīgu sezonu! 
Ar pārejo sportistu paveikto varat iepazīties Salaspils sporta skolas mājas lapas sadaļā "Rezultāti".