TRĪS HANDBOLA SVĒTKU DIENAS jeb SALASPILS HANDBOLA KAUSS 2015!

Kā jau ierasts, katru gadu, septembra beigās Salaspilī norisinājās starptautiskais handbola turnīrs meitenēm, ko organizē Salaspils Sporta skola sadarbībā ar Salaspils pašvaldību un turnīra idejas autoru - handbola treneris Inals Doguzovs.
   
Šogad ciemos pie mūsu rokasbumbas spēlētajām ieradās viesi no 4 kaimiņvalstīm: Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas, kā arī vairākas pašmāju komandas.
Sacīkstes norisinājās divās vecuma grupās: 2001.gada dzimušajām jaunietēm un 2004.gada dzimušajām meitenēm un jaunākām. Katrā no minētajām vecuma grupām tika pieteiktas 12 komandas.

Vissaspringtākās cīņas norisinājās lielajā handbola laukumā, kurā spēlēja 14 gadīgās jaunietes.
Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās (A un B) pa 6 komandām katrā. Piektdien un sestdien acīmredzami kļuva grupu līderi: Minska 1 un Salaspils SS - A grupā, Minska 2 un Ludza - B grupā. Minētās komandas arī izspēlēja medaļu cīņas svētdienas finālos.
Liktenīgs un ļoti sāpīgs emocionāli mūsu salaspilīetēm izrādījās pusfināls pret Ludzas komandu. Šoreiz, vairākkārt Latvijas čempionāta posmos pievarētās pretinieces, izrādījās pārākas ar minimālu vārtu pārsvaru (9:10) un spēja kvalificēties finālam. Otrajā pusfinālā tikās abas Baltkrievijas komandas un ievārojami spēcīgākās bija Minska 1 (22:10).
Zelta finālā arī bez ierunām Baltkrievijas galvaspilsētas "pirmās" komandas pārākums un uzvara pār Ludzas handbolistem ar sagrāvi 21:5.
Finālā par bronzas medaļām mūsu meitenēm stājās preī Minska 2, kas tomēr parādīja raksturu un viesos, neskatoties uz skaļu vietejo skatītaju atbalstu Salaspils SS komandai, spēja nodemonstrēt lielisku sniegumu un uzvarēt ar +4 (12:8). Mūsējām - 4 vieta 12 komandu konkurencē
2001.g. GALA VIETU SADALĪJUMS:
1.vieta - Minska 1 (Baltkrievija)
2.vieta - Ludza (Latvija)
3.vieta - Minska 2 (Baltkrievija)
4.vieta - Salaspils SS (2001, treneris Inals Doguzovs)
5.vieta - Reval Sport (E) (Igaunija)
6.vieta - Pasvalis (Lietuva)
7.vieta - Reval Sport (M) (Igaunija)
8.vieta - Paņevežis (Lietuva)
9.vieta - Salaspils SS (2002, trenere Jūlija Šamricka)
10.vieta - Olaine (Latvija)
11.vieta - Jēkabpils (2000, ā.k., Latvija)
12.vieta - Salaspils SS (ā.k.)

2004.g.turnīrs norisinājās mazāka izmēra laukumā, bet pēc pieagušo nevis mini handbola noteikumiem. Visas divpadsmit komandas tika sadalītas trīs apakšgrupās (C, D un E). Pirmajā dienā (25.09.) tika izspēlēti apakšgrupas maci, nosakot tās komandas, kas tiek nākamā sacensību posmā. Līdz ar to stiprāko sešiniekā tika: Salaspils SS un Jēkabpils - no C grupas, Pasvalis un Sankt Pēterburga (Prim.raj.) - no D grupas, Reval Sport un Sankt Pēterburga (Mask.raj.) - no E grupas.
Sestdien un svētdien 2004.gadu turnīrā norisinājās spēles, kas izšķīra iegūtās vietas turnīrā. 4.vietu ieguvējās apakšgrupās savstarpēji noteica 10.-12.vietu turnīrā, 3.vietu ieguvējas apakšgrupās attiecīgi sadalīja 7.-9. vietas, bet stiprākais "sešinieks" spēlēja apļa turnīru, lai moskaidrot, kurš tiešām ir pelnījis iekļūt godalgotajā trījniekā.
Rezultātā medaļniecēs iekļuva viešņas no Igaunijas, Lietuvas un Krievijas, atstājot mūsu meitenes uzreiz aiz goda pjedestāla ar "koka medaļām".
2004.g. GALA VIETU SADALĪJUMS:
1.vieta - Tallinn Sport School (Igaunija)
2.vieta - Pasvalis (Lietuva)
3.vieta - Sankt Pēterburga (Mask.raj.) (Krievija)
4.vieta - Salaspils SS 1 (treneris Inals Doguzovs)
5.vieta - Jēkabpils (Latvija)
6.vieta - Sankt Pēterburga (Prim.raj.) (Krievija)
7.vieta - Kingiseppa (Krievija)
8.vieta - Reval Sport (M), (Igaunija)
9.vieta - Salaspils SS (trenere Linda Brikmane)
10.vieta - Paņevežis (Lietuva)
11.vieta - Salaspils SS 2 (treneris Inals Doguzovs)
12.vieta - Reval Sport (S) (ā.k. Igaunija)

Salaspils Sporta skola izsaka lielu pateicību visām viesu un pašmāju komandām, viņu treneriem, vecākiem un līdzjutējiem, Salaspils Sporta nama kolektīvam un Salaspils 2.vidusskolas kolektīvam par viesmīlību, Salaspils novada pašvaldībai par atbalstu un it īpaši tās priekšsēdētājam Raimondam Čudaram, Tanec.lv dejotājiem un viņu vadītajam Avvakumam Petrovam par atsaucību, mūsu Nacionāla Botāniska dārza direktora Andrejam Svilānam un pārējiem darbiniekiem par "Gaismas šovu" piektdienas vakarā, kuru baudīt devās teju visas turnīra dalībnieces. Salaspils pilsētas ēdinātajiem, "Trial" produkcijas izplatītājam Ivaram Čerņavskim. Silti pateicības vārdi arī turnīra atbalstītājiem: foto salonam „Rilita”, grāmatu veikalam „Virza” un  personīgi - Vitai Ziediņai – par suvenīriem un piemiņas balvām "7m konkursa" uzvarētājām un it īpaši - LIELS PALDIES visam kuplajam palīgu pulkam, kas tiesāja un visādi citādi līdzēja turnīra norises laikā! Bez jums mēs nebūtu aizvadījuši tik grandiozu pasākumu - starptautiskus handbola svētkus! 

Visas turnīra bildes skati ŠEIT
Visus turnīra rezultātus skati ŠEIT