Vai mēs varam cīnīties ar Latvijas čempioniem?

Divas dienas, 14.02.-15.02.2015, Latvijā labākajā manēžā Kuldīgā spoži spīdēja Latvijas čempionāts U-20 un U-18 vecuma grupām vieglatlētikā. 
Ir sasniegti daudzi personiskie rekordi, starp tiem minami arī Salaspils sporta skolas audzēkņu sasniegumi. Lai arī mums neizdevās kāpt uz godalgotā pjedestāla, Salaspils sporta skolas audzēkņi bija turpat netālu. 

Labākais no U-18 grupas bija Gatis Saulītis, kurš divas reizes laboja savu personisko rekordu – 1,78 m, tad – 1,81 m (II sporta klase) un izcīnīja 5. vietu. Lai uzvarētu, bija jālec 1,87 m, ko pārvārēja Fēlikss Rūmnieks no Ventspils.
Ļoti sīva un, protams, lielākā konkurence bija 60 m skrējienā, kur kopumā piedalījās 59 dalībnieki. Salaspili šajā disciplīnā pārstāvēja Emīls Elksnītis un Gregors Matīss. Emīls jau vairakkārt sacensībās paliek uzreiz aiz fināla, arī šoreiz nebija izņēmums. Skrējienā, finišējot otrajā pozīcijā, neizdevās iekļūt labāko sešiniekā, tādējādi paliekot 9.pozīcijā ar rezultātu – 7,54 s. Savukārt Gregors īso sprinta distanci veica 7,75 s. Savus personiskos rezultātus G.Matīsam izdevās sasniegt gan 300 m skrējienā, kur viņš savu personisko rezultātu uzlaboja gandrīz par 2 sekundēm, tagad tas ir apstājies pie atzīmes 40,81 s, savukārt tāllēkšanā, uzlabojot savu rezultātu par vairāk nekā 30 cm un uzrādot 5.65 m, ierindojās 14. vietā. Arī Gregoram nedaudz pietrūka līdz fināla lēcieniem – vien 30 cm, kas viņam noteikti bija pa spēkam. Šoreiz uzvarētāja godā Reno Apinis (MSĢ/Madona) ar rezultātu 6,88 m. 

Savukārt U-20 vecuma grupā Salaspils sporta skolas audzēknis Māris Birziņš spēja atkārtot savu personisko rezultātu augstlēkšanā 1.80 m un tādējādi izcīnot izcīnīt 8. vietu. Mārtiņš Sulainis no Jēkabpils pārvarēja 2.07 m un kļuva par Latvijas čempionu. Vien par vienu pozīciju zemāk, neiekļūstot finālā, Māris bija tāllēkšanā. Viņa rezultāts šajā disciplīnā - 6,17 m. 
 Vēl viens Salaspils sporta skolas audzēknis Didzis Malderis startēja 600 m un 1000 m distancē. Didzis 600 metros uzrādīja II sporta klases rezultātu – 1:30,68 min un izcīnīja 12. vietu. Vienu pozīciju augstāk D. Malderis bija 1000 m skrējienā ar rezultātu 2:52,76 min. 

Tagad atliek vien noslēgt ziemas sezonu un izanalizēt sasniegtos rezultātus, kā arī nopietni gatavoties Latvijas Jaunatnes olimpiādei.

Visus sacensību rezultātus skatīt ŠEIT