Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā10. un 11.jūnijā - divu dienu garumā - Valmierā norisinājās gadskārtējās Valsts Prezidenta kausu izcīņas sacensības. Šis populārais vieglatlētu vidū un iecienītais skatītāju starpā pasākums noritēja 22.reizi pēc kārtas. Kopš 2012.gada noris arī tradicionālais triju Baltijas valstu mačs, kas kopš 1940.gada norisinājās jau 53 reizes. 


Abas dienas laika apstākļi nepavisam nelutināja sportistus - stiprs vējš, lietus un vēsums nedaudz traucēja uzrādīt atlētiem savus labākus rezultātus. Valsts Prezidenta balvu vieglatlētikā šogad ieguva Latvijas komanda ar 298 punktiem, pa 28 punktiem atpalika lietuvieši un kā trešie ierindojās Igaunijas sportisti. Mūsējie bija labākie vīriešu konkurencē ar 154 punktiem, savukārt sievietes ierindojās 2.vietā tikai pa 6 punktiem palaižot priekšā konkurentes no Lietuvas.


Latvijas komandas uzvaru ar savu punktu pienesumu kaldināja arī Salaspils sporta skolas vieglatlētikas treneris - vesera metējs - Igors Sokolovs. Viņš atnesa komandai 7 punktus, kas ir maksimālais punktu skaits, uzrādot rezultātu 68,45m (x; 61,29; 68,14; 68,45; 68,24; x). Absolūto uzvaru vesera mešanas disciplīnā svinēja Baltkrievijas sportists Gļebs Dudarevs (70,18m), kas nepiedalījās komandu kopvērtējumā, bet startēja individuālajā konkurencē. 

SACENSĪBU MĀJAS LAPA www.prezidentabalva.lv