Vieglatlēti "ķer vēju" botāniskajā dārzā30. septembrī Nacionālajā botāniskajā dārzā pulcējās skrējēji no Latvijas malu malām, lai piedalītos Salaspils pusmaratonā “Noķer vēju 2017”. Kā allaž dalībniekiem tika piedāvātas trīs distances- pusmaratons, 10 kilometru skrējiens un 5 kilometru skrējiens. Garāko distanci šoreiz veica 59 dalībnieki, kuriem bija jāmēro četri apļi pa rudenīgo botānisko dārzu. Divus apļus jeb 10 kilometrus pievarēja 114 dalībnieki, savukārt īsāko distanci skrēja vislielākais dalībnieku skaits, proti, 138. 
Pirmie trasē, līdzjutēju atbalstīti, devās pusmaratonisti, un jau pēc pirmā apļa izkristalizējās skrējiena līderi. Pirmais finišu sasniedz ogrēnietis Kristaps Kaimiņš (1:13:04), pusminūti no viņa atpalika rīdzinieks Uldis Briedis, savukārt trešajā pozīcijā ierindojās Artis Dāvidnieks (1:15:39). Salaspiliešu konkurencē vislabāk veicās Salaspils sporta skolas absolventam - Naurim Bondaram (1:31:00). Savukārt dāmu konkurencē nepārspēta palika jelgavniece Anastasija Geraseva, kura finišu sasniedza pēc stundas un nepilnām 28 minūtēm. Otrajā un trešajā vietā ierindojās salaspilietes- Jekaterina Sokunova (1:32:46) un Ginta Zēberga (1:39:00).  


Nauris Bondars distancē

10 kilometru distancē pirmais finišēja Artūrs Caics (00:36:35) no Rīgas, savukārt otro vietu ieguva Salaspils sporta skolas vieglatlētikas treneris Aigars Feteris, no līdera atpaliekot 45 sekundes. Trešajā vietā - sporta skolas audzēknis Andrejs Bānis (00:42:22). Dāmām ātrākā izrādījās Ināra Lūse no Carnikavas (00:43:04), kurai pavisam tuvu sekoja salaspiliete Laura Ābeltiņa (00:43:15).


Aigars un Andrejs - uzvarētāji 10km distancē

5km - īsākajā skrējienā - uzvaras laurus plūca Arsenijs Kadiševs (00:18:01) no Rīgas, savukārt salaspilietis - šobrīd MSĢ audzēknis - Aksels Blanks finišēja otrais, no līdera atpaliekot 17 sekundes. Sieviešu konkurencē ātrākā izrādījās 13 gadus vecā Līna Gaile (00:21:35) no Siguldas. 


Aksels Blanks - otrais 5km kopvērtējumā

5 kilometru distancē savās vecuma grupās trijniekā iekļuva vēl četri Salaspils sporta skolas sportisti - Samantai Davidovai 3.vieta (00:23:20), Anastasijai Anaņjevai 3.vieta (00:27:48), Ievai Rencei 2.vieta (00:22:40) un Markusam Ozolam 1.vieta (00:20:24). Priecē, ka tik daudziem sporta skolas sportistiem ir izcīnītas augstas vietas un sasniegti labi skrējiena rezultāti. Pavisam nedaudz līdz goda pjedestalam 5km distancē pietrūka Ērikam Anspakam (00:21:29). Ar pārējo audzēkņu rezultātiem var iepazīties mājas lapas sadaļā "Rezultāti".

 
Markuss Ozols - uzvarētājs savā vecuma grupā


Samanta Aleksandra Davidova - 3.vieta

Apsveicam mūsu sportistus un trenerus ar rezultatīvu startu Salaspilī.
Priekšā vieglatlētiem atbildīgas sacensības - 15.oktobrī Carnikavā tiks dots starts Latvijas čempionātam krosā. Turpinam aktīvi gatavoties!Foto autors: Kaspars Suškevičs