XIII Starptautiskais handbola turnīrs Salaspilī pulcē vairāk nekā 400 handbolistes no četrām valstīm

No 19.septembra līdz 21.septembra pievakarei Salaspilī norisinājās jau tradicionālais „XIII Starptautiskais Salaspils handbola turnīrs meitenēm”. Turnīrā piedalījās 2000.g.dz., 2002.g.dz. un 2004.g.dz. un jaunākas handbolistes, kopskaitā vairāk nekā 400 dalībnieces 34 komandās no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas.

7 metru soda metienu konkursā godalgas arī salaspilietēm

Turnīra ietvaros pirmo reizi dalībniecēm tika organizēts 7 metru soda metienu konkurss. Arī soda metienu konkursā dalība notika starp komandām, kurās tika pieteiktas 3 spēlētājas.

2000.g.dz. grupā: 1.vieta- Pilvas kom., 2.vieta - Jēkabpils kom., 3.vieta -salaspilietēm (Irina Prokuņina, Olivija Badajeva, Veronika Balbārzda).

2002.g.dz. grupā: 1.vieta -Garliava kom., 2.vieta - Ludzas kom., 3.vieta -Jēkabpils kom.

2004.g.dz. grupā: 1. un 2.vieta - Sanktpēterburgas kom., 3.vieta - salaspilietēm (Valērija Žuka, Veronika Bondarenko, Jūlija Bičeka).

Sešas medaļas Igaunijai, divas - Lietuvai un viena medaļa Latvijai

2004.g.dz. meiteņu vecuma grupā piedalījās 14 komandas: trīs komandas no Tallinas sporta kluba „Reval sport” ,trīs- no Sanktpēterburgas, divas- no Kingisepas, viena komanda no Someru,  viena - no Jēkabpils un četras Salaspils komandas treneru Inala Doguzova un Lindas Brikmanes vadībā.

Finālā kvalificēties izdevās divām Igaunijas un vienai Latvijas komandai. Izšķirošajā spēlē starp Salaspils un Tallinas komandu spēcīgākas tomēr izrādījās Tallinas handbolistes. Salaspilietes godam izcīnīja sudraba medaļas. Komandas sastāvs: Sindija Siliņa, Darja Strogova, Jūlija Maksurova, Katrīna Strogova, Aleksandra Korovaikova, Nadežda Bogačenkova (treneris Inals Doguzovs).

2002.g.dz. meiteņu vecuma grupā piedalījās 13 komandas: pa divām komandām no Sanktpēterburgas, Tallinas sporta kluba „Reval sport” un Paņevežiem un pa vienai komandai no Garliavas, Olaines, Dobeles, Ludzas, Jēkabpils. Salaspili šajā vecuma grupā pārstāvēja divas komandas treneru Inala Doguzova un Jūlijas Šamrickas vadībā. Par uzvarētājām šajā vecuma grupā kļuva lietuvietes no Garliavas, pārspējot igaunietes. Salaspilietēm- 4. vieta. 

2000.g.dz. meiteņu vecuma grupā piedalījās 7 komandas: divas komandas no Tallinas sporta kluba „Reval sport” un pa vienai komandai no Pilvas, Garliavas, Jēkabpils, Skrīveriem un Salaspils (treneris Inals Doguzovs). Izspēlējot apļa turnīru, uzvaras visās spēlēs un zelta medaļas izcīnīja igaunietes no Pilvas, pārspējot Garliavas komandu un savas tautietes no Tallinas sporta kluba „Reval Sport” . Arī 2000.g.dz meiteņu grupā salaspilietes palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

VISUS TURNĪRA REZULTĀTUS SKATĪT ŠEIT.

 Inovācija turnīrā -  treneriem praktisks seminārs par handbola spēles specifiku

Savukārt turnīra dalībkomandu treneriem gan piektdien, gan sestdien tika organizēts praktisks seminārs ar paraugdemonstrējumiem par handbola spēles specifiku. Semināru vadīja Latvijas handbola federācijas pārstāvis Dmitrijs Bražņikovs. Tā laikā gan teorētiski, gan praktiski vēlreiz tika akcentēta handbola spēles specifika un tādas īpašības kā koordinācija, atlētisms, kreatīva domāšana, daudzpusīga tehnika, mainīga un taktiska savstarpēja sadarbība, kā arī demonstrēts handbola spēles apgūšanai īpaši pielāgotais sporta inventārs.

 Vērtējumi par sporta halli un turnīra norisi

Pēc spraigajām spēlēm komandu pārstāvji neslēpa prieku un gandarījuma par dalību tik lielā starptautiskā četru valstu sadraudzības turnīrā, kurš šogad tika aizvadīts sporta hallē. Ārzemju viesi akcentēja un izteica uzslavu turnīra organizēšanas aizsācējam, sporta skolas handbola trenerim Inalam Doguzovam par to, ka ar katru gadu ir jūtama turnīra izaugsme gan no organizatoriskā viedokļa, gan no dalībkomandu dažādības un pieaugošā dalībkomandu skaita. Vēl tika akcentēts, ka daudzi treneri netiekas pirmo reizi, un tas liecina par to, ka šāda veida turnīrs vieno handbola spēles lietpratējus, handbola spēles trenerus jau starpvalstu līmenī. Pārstāvji no Krievijas izteica atzinīgu vērtējumu par jauno multifunkcionālo sporta halli un neslēpa, ka ir jūtams tas, ka Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts.

Arīdzan Latvijas komandu pārstāvji izteica atzinība organizatoriem, jo dalība turnīrā ļauj iegūt lielāku spēļu pieredzi nekā dalība Latvijas jaunatnes čempionātā, kurā katrā vecuma grupā pulcējas mazāk komandu kā šajā starptautiskajā turnīrā.

 Pateicība atbalstītājiem

Salaspils sporta skola kopā ar galveno tiesnesi un „ idejas autoru” Inalu Doguzovu izsaka lielu pateicību visiem dalībniekiem, tiesnešiem, komandu spēlētājiem, treneriem un arī spēlētāju vecākiem. Mīļi pateicības vārdi arī atbalstītājiem - veikalam „Virza” un  personīgi Vitai Ziediņai par suvenīriem un piemiņas balvām labākajiem spēlētājiem, Salaspils novada domei par finansiālu atbalstu, Salaspils 2.vidusskolai par laipnu dalībnieku uzņemšanu un Salaspils sporta nama kolektīvam par turnīra norises vietas nodrošināšanu un īpaši apkalpojošajam personālam par vispusīgu palīdzību norises laikā. Paldies arī Sporta kluba „Ki-Do” pārstāvim Sergejam Malašenko par atklāšanas ceremonijā nodrošinātajiem Korejiešu cīņas Hoi Jeon Moo Sool paraugdemonstrējumiem. Kā arī īpašs paldies Latvijas handbola federācijas pārstāvim Dmitrijam Bražņikovam par atsaucību un semināra organizēšanu.

 Uz tikšanos atkal nākamgad septembrī, lai noteiktu „XIV Starptautiskā Salaspils handbola turnīra meitenēm” uzvarētājkomandas un turpinātu handbola spēles starpvalstu pieredzes apmaiņu un sadraudzību!

Ilze Pačkajeva,
Salaspils porta skolas
direktores vietniece izglītības darbā