Vieglatlētika

Jau piektdien, 25.septembrī, Salaspils vieglatlēti devās uz Jelgavu, kur piedalījās Starptautiskajās sacensībās vieglatlētikā šādās vecuma grupās: 2007.g.dz., 2008.g.dz., 2009.g.dz. Kā pastāsīja treneris Aigars Feteris, šoreiz sacensību dalībnieku vidū bija tikai latviešu sportisti, sacensības tika ļoti labi noorganizētas un viss noritēja lieliski.

Mūsu ”spridzeklītim” Sofijai Pilātei 3 discpilīnās – 3 uzvaras un uzrādīti 3 personīgie rekordi, kas reizē ir arī sporta skolas rekordi U14 vecuma grupā. Sofijai diena sākās ar uzvaru 60m/b distancē ar rezultātu10.02s, pēc tam 600m finiša taisnē cīņā ar M. Zālīti tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 1:47:24, pēc stundas Sofija jau startēja 300m skrējienā, kur sagurums pēc 600m distances netraucēja noskriet 300m, sasniedzot savu labāko rezultātu- 45.06s.

Pie divām godalgām sacensībās tika arī Daniels Gribs un Renārs Rozenfelds. Daniels startēja 1000m distancē – intriģējošā skrējienā līdz pat finišam izcīnīta 2.vieta ar rezultātu 3:26.69 (1.vieta E.Strautmanim 3:25.86). Pēc šīs disciplīnas tika aizvadīts 300m skrējiens, kur tieši vienā skrējienā Daniels un Renārs cīnījās par godalgām un finišēja viens aiz otra. Pirmo reizi veicot šo distanci ātrāk par 50 sekundēm, Danielam iegūta 2.vieta (49.56s), bet Renārs ar rezultātu 49.69s izcīnīja uzvaru. Jāpiemin, ka labāko pieciniekā ierindojās četri salaspilieši- 4.vieta Rihardam Vladimirovam (50.63s), bet 5.vieta- Gustavam Lipenītim (51.37s). Renāram Rozenfeldam 3.vietu izdevās izcīnīt arī 60m/b skrējienā ar jaunu personīgo rekordu – 11,41s.

Medaļu izcīnīt izdevās arī Lūkasam Ķikustam 1000m distancē debijas reizē – mērķis bija izskriet zem 3:50, ko Lūkass arī veiksmīgi izdarīja – veica distanci 3:47,19 un izcīnīja 3.vietu.

Vēl līdz 3.vietai “kājas aiznesa” Keitu Circāni, kas par 0,01s pārspēja 4.vietas ieguvēju 60m sprintā ar rezultātu 9.37s ( priekšskrējienā 9.12s).

Savukārt vicečempiones godu nopelnīja un savas metējas prasmes apliecināja Alise Akmane, kura 150g bumbiņu raidīja 34.64 metrus, kas arī viņas personīgais rekords. Pēc pirmajiem diviem metieniem vēl bija 4.vietā, bet uz otrajiem metieniem Alisei izdevās uzlabot rezultātu vairāk nekā par 3 metriem.

Lepojamies ar audzēkņiem, kuri mājās pārradās ar medaļām. Tie ir: Sofija Pilāte, Daniels Gribs, Renārs Rozenfelds, Lūkass Ķikusts (treneris Aigars Feteris un Keita Circāne, Alise Akmane (trenere Zane Smiltiņa).

Treneris Aigars Feteris ir gandarīts, ka pēc vasaras daudziem izdevies uzlabot savus personīgos rekordus. Viņš vēlas uzslavēt arī tos salaspiliešus, kuriem izdevās uzrādīt augstvērtīgus rezultāti bez izcīnītām medaļām.

Ričards Kokins augstlēkšanā atkārtoja savu personīgo rekordu 1.53m, un tikai 3 cm pietrūka līdz godalgai, tāpat Ričardam arī jauns personīgais rekords 60m distancē 8,59sek.

Jauns personīgais rekords arī Filipam Rilsam – tāllēkšanā 4.50m, 300m arī izdevās izskriet zem 50 sekundēm.

Vēl jauns personīgais rezultāts Gustavam Līpenītim, kurš iekļuva arī fināla skrējienā 60m sprintā – 9,05s un ierindojās 7.vietā.

Vieta labāko sešiniekā – Sergejam Dmitračenokam bumbiņas mešanā – 6.vieta (37.69m). Ērikam Anspakam 1000m 4.vieta (3:35:68), Keitai Circānei 60m/b distancē 6.vieta (11.26s).

Bildes un video – https://files.fm/u/urc6tnrr?k=2a216020

Visi rezultāti – https://athletics.lv/lv/event/37748/competitions

Savukārt svētdien, 27.septembrī, norisinājās Saldus sporta skolas atklātās sacensības vieglatlētikā. Treneru Zanes Smiltiņas un Gunta Kļaviņa vadībā Salaspils sporta skolas godu aizstāvēja 16 vieglatlēti.

Trenere Zane Smiltiņa atzīmē, ka labākos rezultātus U-12 grupā uzrādīja Kristers Circāns un izcīnīja 3.vietu 60m skrējienā ar rezultātu 9,32s. Savukārt 300m skrējienā Kristers sīvā cīņā, apsteidzot Liepājas sporta skolas audzēkni Kārli Radvili par 1sekundi, spēja nosargāt uzvaru un izcīnīt 1.vietu ar rezultātu 53,15s.

Meitenēm 60m skrējienā Keitijai Grundānei 3.vieta ar rezultātu 9,55s, bet Keitai Circānei, apsteidzot Liepājas SS audzēkni Betiju Jansoni par 0,1s, 1.vieta ar rezultātu 9,29s un 300m skrējienā Keitai 5.vieta (54.09s).

Spēcīgā konkurencē pildbumbas mešanā Alise Akmane izcīnija 3.vietu ar rezultātu 12,29m.

Kā noslēdzošā disciplīna Saldū bija stafešu skrējiens, kurā piecu komandu konkurencē Salaspils sporta skola izcīnīja godpilno 2.vietu ar rezultātu 1:02,76s, stafetes komandas sastāvā: Keitija Grundāne, Annija Grundāne, Alise Akmane un Keita Circāne.

 

Handbols

Sestdien, 26.septembrī, Salaspils sporta namā notika ikgadējais un nu jau 19.Salaspils handbola turnīrs meitenēm, kas šogad Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai netika organizēts starptautiski.

Divās vecuma grupās četras komandas (2007.g.dz. un 2009.g.dz.) cīnījās par turnīra zelta medaļām un uzvarētājas titulu – abās grupās par uzvarētājām kļuva Salaspils sporta skolas handbolistes (treneris Inals Doguzovs).

2007.g.dz. meiteņu konkurencē finālspēlē salaspilietes pārspēja handbolistes no Jēkabpils. Komandas sastāvā: Amanda Brokāne, Sofija Bruja, Evelīna Zvaigzne, Adriāna Jansone, Estere Gailīte, Daniela Mikulova, Anna Prokopjeva, Jeļena Bogačenkova, Elza Fogele, Margarita Duceva.

Savukārt 2009.g.dz. vecuma grupā finālspēlē Salaspils komanda uzvarēja Dobeles sporta skolas spēlētājas. Komandas sastāvā: Viktorija Terehova, Margarita Duceva, Daniela Vēvere, Darja Krasovska, Aleksandra Jurgensone, Sofija Barilo, Vera Spaskova, Svetlana Bogačenkova, Veronika Plotņikova.

 

Basketbols

Mūsu U12 basketbolisti kopā ar treneri Reini Osi Daugavas sporta namā 26.un 27.septembrī aizvadīja 1.sabraukuma četras spēles Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) U12 Latvijas čempionātā basketbolā, izcīnot divas uzvaras un piedzīvojot divus zaudējumus.

Lai mazajiem basketbolistiem- Ralfam Taurītim, Oskaram Slokenbergam, Tomasam Spergam, Kristiānam Barkanam-Rozem, Daimondam Aleksandram Džonsonam, Adrianam Pastoram, Daņiilam Pavlovam, Gustavam Ozoliņam, Oskaram Līcītim, Gustavam Pinkulim, Aleksandram Tupem, Arvilam Alonderam- neatlaidība treniņos un veiksme nākamajā čempionāta sabraukumā, kas notiks Salaspils sporta skolas zālē no 24.-25.oktobrim!