Salaspils sporta skolas mācību treniņu darba organizācija un citas aktivitātes šobrīd

 

Ja Salaspils sporta skolai būtu jāatbild uz jautājumu – kas notiek sporta skolā šajā Covid-19 pandēmijas laikā – tad atbilde viennozīmīgi skanētu- sporta skolā ne mirkli nekas nav apstājies – viss notiek!

Sports turpinās – tikai pamainot treniņu vietas lokāciju – galvenokārt uz ārā sporta laukumiem, kā arī mežu, dambi un pilsētas ietvēm. Ziemā protams aktuāla bija arī online vide un bumbu nomaiņa pret sniega pikām un slēpēm, bet nu jau gandrīz 100% apmērā treniņi ir atsākti tikai klātienē āra sporta laukumos gan renovētajos Salaspils 1.vidusskolas un 2.vidusskolas āra laukumos, kā arī Silavas atjaunotajā āra sporta laukumā, gan nerenovētajā āra sporta laukumā Līvzemes ielā (ļoti ceram, ka tuvākajā laikā tiks uzsākta laukuma renovācija vai novērsti bīstamie laukuma seguma caurumi) un uz bruģa un asfalta blakus hallei esošajos pagaidu izveidotajos sporta laukumos, kā arī vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai plaši izmantots tiek dambis un tajā esošā āra sporta infrastruktūra un pludmales volejbola smilšu laukums. Un tūlīt pēc stadiona atklāšanas (šobrīd plānots jūnija sākumā) treniņi tiks atsākti profesionālākos apstākļos, it īpaši vieglatlētikas nodaļas audzēkņiem – renovētajā Salaspils stadionā.

Vēlreiz vēršam uzmanību sporta skolas audzēkņu vecākiem, ja kādam vēl rodas jautājumi – vai sporta skolas basketbola, handbola un vieglatlētikas treniņi notiek šajā Covid-19 laikā un jūs nesaņemat info nedz e-klasē, nedz vecāku Whatsapp čatiņos, tad lūgums zvanīt un precizēt savu jautājumu mob.t.26367070 – jo sporta skolas audzēkņiem ir iespēja sportot visu laiku – arī šobrīd!

Sporta skolas audzēkņiem un vecākiem notika izglītojošas lekcijas par sporta uzturu un sporta psiholoģiju, kā arī live fiziskie treniņi Facebook

Vēl šajā pandēmijas laikā izmantojām iespēju un online vidē vadījām izglītojošas lekcijas mūsu sporta skolas audzēkņiem un viņu vecākiem par “Uztura nianses treniņu procesā un ikdienā”. Nav noslēpums, ka pareizs un sabalansēts uzturs ir mūsu panākumu un vēl labākas dzīves kvalitātes nodrošināšanas sastāvdaļa, bet nereti cilvēkiem trūkst zināšanu un pieredzes savas ēdienkartes veidošanā.

Jo sevišķi būtiska šāda uztura plāna ievērošana ir jaunajiem sportistiem – tiem, kuri vēl tikai kāpj pa savām sportista karjeras kāpnēm. Tieši tāpēc lekcijas laikā kopā ar uztura zinātnieci Anitu Siliņu pārrunām atšķirības uztura jautājumos par to, ko ēst svētku dienās un ko ikdienā un kā sabalansēti saplānot savu ēdienkarti starp treniņiem, kā arī sniedzām virkni praktisku piemēru, ko likt uz šķīvja brokastīs, pusdienās, vakariņās un uzkodās. Ir pieejams arī lekcijas ieraksts – video formātā (https://failiem.lv/u/9mv8v6d2m).

Kā arī lekcijā “Stresa pārvarēšanas stratēģijām sportā” ASV profesors Jānis Grants kopā ar sporta skolas basketbola treneri/ LSPA doktorantūras studentu Aleksandru Astafičevu izglītojošās sarunas laikā skaidroja, ka sportā jātrenē ne tikai muskuļi, bet arī prāts. Svarīgi saprast, ka domāšana ietekmē to, kā mēs jūtamies un to, ko mēs darām. Līdz ar to mūsu prāts ietekmē arī mūsu darbspējas un sasniegumus sportā. Ir pieejams arī lekcijas ieraksts – video formātā (https://failiem.lv/u/m37zz6ecp), kurā var atrast un vēlreiz noskatīties un noklausīties vingrinājumus, kurus pildot, vari stiprināt savu kontroli pār domām un stresu, tādi kā: dziļā diafragmālā elpošana, muskuļu relaksācijas vingrinājumi un informācija par autogēno treniņu, kurš palīdz atbrīvoties no spriedzes un fokusēties uz tev būtiskām un svarīgām lietām.

Pandēmijas laikā uzsākām nodrošinājām nebijušu iespēju, kad ikviens interesents, pieslēdzoties sporta skolas Facebook kontam varēja aizvadīt fizisko treniņu kopā ar mūsu VFS treneri Edgaru Vakuļčiku, kā arī pilnveidot savas bumbas kontroles iemaņas basketbolā online treniņā kopā ar basketbola treneri Valdi Razumovski. Tāda iespēja tika nodrošināta pat vairākas reizes.

Turpinām soļot, sportot, startēt visaugstākā līmeņa sacensībās Eiropas un pat Pasaules čempionātos, turpināt sapņot, izvirzīt mērķus un sasniegt tos un tiekamies kustībā treniņos!