“LAT 2004” jeb Latvijas U17 meiteņu izlases sastāvā 4 Salaspils sporta skolas audzēknes

 

Latvijas U17 handbola meiteņu izlase (LAT2004), kuras sastāvā Salaspils sporta skolas audzēknes – Frīda Binduka #25 , Vita Binduka #15 , Paula Marta Alksne #24.

 

Latvijas nacionālā U17 meiteņu handbola izlase, tās sastāvā 4 Salaspils sporta skolas handbola nodaļas audzēknes: Frīda Binduka, Vita Binduka, Paula Marta Alksne (trenere Marija Zaščerinska) un Sindija Siliņa (treneris Inals Doguzovs), no 7. līdz 17. augustam piedalīsies Eiropas Handbola federācijas organizētajās U17 handbola čempionāta spēlēs.

Šajā čempionātā kopumā ir pieteikušās 23 valstis, tāpēc komandas tiks dalītas divās lielās grupās. 12 valstu meiteņu izlases startēts Gruzijā, bet 11 izlases, tajā skaitā arī Latvijas U17 izlase, aizvadīs spēles Lietuvā, Klaipēdā.

Kopā ar Latviju Klaipēdā arī cīnīsies Spānijas, Serbijas, Polijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ziemeļmaķedonijas, Turcijas, Somijas, Kosovas un Lielbritānijas nacionālās U17 meiteņu izlases.
Šajā sezonā, lai labāk sagatavotos šim čempionātam, Latvijas U17 meiteņu izlase startēja Sieviešu handbola virslīgas čempionātā kā komanda ar nosaukumu “LAT 2004”. Kopumā 10 spēlēs viņām izdevās izcīnīt divas uzvaras, vienreiz spēlēt neizšķirti, kā arī piedzīvot septiņus zaudējumus. Tas viņām kopvērtējumā deva piecus punktus un ierindoja sestajā vietā.

Latvijas U17 meiteņu izlases galvenā trenere Vita Brikmane norāda, ka tieši šī piedalīšanās čempionātā ir bijusi ļoti būtiska, lai dotu iespēju meitenēm krāt vērtīgo spēļu pieredzi:

“Aizvadot spēles Latvijas čempionātā Sievietēm virslīgā, mums izdevās veidot savstarpējo sadarbību uz laukuma, kā arī komandai tādā veidā sanāca vairāk saliedēties. Kopīgi priecājāmies par izcīnītajām uzvarām, tajā pašā laikā arī pārrunājām neizdevušos momentus. Katras spēles mums bija arī kā izlases sabraukumi, tādā veidā spējām aizvadīt arī kopīgus treniņus, slīpējot sadarbības, kā arī saprast spēlētājas – kā viņas iejūtas komandā un kā atrod vietu sastāvā.”

Par turpmāko izlases treniņu procesu pirms gaidāmā čempionāta augustā izlases trenere Brikmane norāda, ka ir cerība vēl pirms čempionāta sarīkot pat divas treniņnometnes, lai labāk sagatavotos.