25. un 26. jūnijā Valmierā tika aizvadīts 101. Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kas izcēlās ne tikai ar ļoti karstiem laika apstākļiem, bet arī ar jauniem sezonas labākajiem rezultātiem Latvijas sportistiem un arī mūsu Salaspils sportistiem.

Salaspils sportisti jau iepriekš šajā sezonā rādīja labus rezultātus gan mazāka mēroga sacensībās, gan Latvijas vieglatlētikas savienības rīkotajās sacensībās, kā arī sacensībās ārpus Latvijas robežām. Salaspils komandu šajā Latvijas čempionātā pārstāvēja – Sandis Dzenītis, Zane Freimane, Elčins Gasanovs, Markuss Ozols, Rinalds Valts Zariņš, Loreta Ķikuste un arī treneri Aigars Feteris un Igors Sokolovs.

1.diena iesākās ar vesera mešanas sacensībā, kur savu Latvijas čempionātu titulu krātuvi papildināju Salaspils treneris Igors Sokolovs sportista lomā. Igors Sokolovs savu pirmo čempiona titulu ieguva 1992.gadā, pagājuši 30 gadi, un arī 2022.gadā Igors izcīna joprojām labākā vesera metēja titulu Latvijā izcīnot 36. Latvijas čempiona zelta medaļu. Igors uzvarēja ar rezultātu 59,25m, bet viņa trenētais sportists Elčins Gasanovs ar 50.75m ierindojās 3.vietā izcīnot bronzas godalgu.

Dienas turpinājumā starts arī trenerim A.Feterim un viņa trenētajiem audzēkņiem. Aigars Feteris pirmo reizi izcīnot sudraba medaļu Latvijas čempionātos, iepriekš bijušas tik bronzas godalgas, bet šoreiz 2.vieta 3000m kavēkļu skrējienā ar rezultātu 9:45,05. Turpinājumā ar sudrabu medaļām turpināja arī Aigara audzēkņi Sandis Dzenītis un Rinalds Valts Zariņš. Sandis Dzenītis tāllēkšanā rādija stabilu sniegumu –  visos ieskaitītajos mēģinājumos lēcieni tālāk par 7 metriem, bet galā tālākais lēciens šoreiz 7,07m, kas atnesa Latvijas vicečempiona godu tāllēkšanā. Rinalds Valts Zariņš startēja 100m – priekšskrējienā ar ‘’nelegālu’’ pavēju otrs labākais rezultāts 10.69 un izcīnīta vieta finālā. Finālā tiekas vēlreiz 8 ātrāko rezultātu īpašnieki vienā skrējienā. Rinalds Valts Zariņš finālā parādīja lielisku skrējienu pa distanci, bet 0,03 sekundes pietrūka līdz titulam, bet godam izcīnīta sudraba medaļa ar rezultātu 10.71 ar legālu vēju +0,5 m/s. (nelegāls vējš skaitas, kad pavējš lielāks par 2,0m/s.) Pirmo dienu noslēdza stafešu skrējieni 4x100m, kur Salaspils komanda arī līdz pēdējai maiņai bija līderu godā, bet neizdevusies pēdējā maiņa noveda arī pie kritieniem un stafetes kociņa nenodošanas maiņas zonā, un netikšanu šoreiz līdz finiša līnijai.

Otrā diena – Sandis Dzenītis arī trīssoļlekšanā ir viens no sezonas līderiem. Pirms starta mērķis bija aizlēkt beidzot 15 metrus, bet tam nedaudz pietrūka, bet izdevās labot savu personīgo rekordu par 1cm, tagad tas ir 14,91m, un ar šādu rezultātu Sandim vēl viens sudrabs savā čempionātu medaļu krātuvītē.

Veiksmīgi arī nostartēja  Zane Freimane 100m (13.31 s – 14.v) un 200m (27.44 s – 25.v), un 200m izdevas uzstādīt jaunu personīgo rekordu. 200m distancē vīriešu konkurencē startēja Markuss Ozols, kuram pavisam nedaudz pietrūka līdz labāko astoņniekam un vietai finālā, Markusam 11.vieta ar rezultātu 23.10 s. 7.vietu 1500m distancē izcīnija Loreta Ķikuste, uzskrienot savu sezonas labāko rezultātu, bet Loretai un Markusam vēl priekšā arī Latvijas čempionāts u20 vecuma grupā. Otrajā dienā arī trenerim A.Feterim finišs 5000m distancē ar iegūtu 4.vietu.

Šajā svēlmē Latvijas čempoionāts aizvadīts pārsteigumiem pilns.

Salaspils sporta skolas audzēkņi un treneri parāda, ka ir vieni no labākajiem sportistiem valstī.

Foto: Guntis Bērziņš