Aizvadīti Latvijas čempionāti vieglatlētikā gan jauniešu vecuma grupām, gan pieaugušo konkurencē.

Februāra sākumā Kuldīgā norisinājās U14 un U16 čempionāts vieglatlētikā, kur divu dienu garumā, no 3. līdz 4. februārim, sportisti no visas Latvijas sacentās par godalgotajām vietām. Salaspils sporta skolu pārstāvēja A. Akmane, E. Anspaka, E. Arbidāns, E. Bainora, D. Gribs, A. Grundāne, K. Grundāne, E. Ligere, S. Pilāte, R. Rozenfelds, S. Roziņa, R. Vladimirovs, L. Ķikusts, O. Štrauhmanis, jo bija izcīnījuši iespēju piedalīties šajās sacensībās.

Mūsu audzēkņi laboja vairākus sporta skolas rekordus, kā arī sasniedza jaunus personīgos rekordus. Trenera A. Fetera audzēkne Sofija Pilāte, kura parādījusi stabilu sniegumu sezonas garumā, čempionātā izcīnīja vienu sudraba godalgu 400 m distancē ar rezultātu 1:01,00 un bronzas godalgu 200 m distancē ar rezultātu 27,10 sekundes. Trenera G. Kļaviņa audzēkne Elīza Ligere izcīnīja 6. vietu lodes grūšanā.

Savukārt no 10. līdz 11. februārim Valmierā norisinājās U18 un U20 Latvijas čempionāts, kura ietvaros dažādās vieglatlētikas disciplīnās Salaspili pārstāvēja A. Bainora, R. Bartušauskis, L. Bārena, R. Kokins, E. Kļaviņa un F. Rilss.
Sacensību pirmajā dienā par iekļūšanu finālā tāllēkšanā cīnijās Filips Rilss, kurš ar rezultātu 5,60 m iekļuva labāko astoņniekā un finālā ieguva 7. vietu. Otrās dienas sākumā norisinājās augstlēkšana zēniem, un tajā trenera A. Fetera audzēknis Ričards izcīnija 3. vietu ar savu sezonas labāko rezultātu, pārvarot 1,84 m augstumu. Trīssoļa lēkšanā jaunu personīgo rekordu sasniedza Estere Kļaviņa, ar rezultātu 11,07 m iekļūstot finālā.

Pēc nedēļas, 18. februārī, turpat Valmierā norisinājās Latvijas čempionāts telpās pieaugušajiem. Šajās sacensībās mūsu sporta skolas vārdu pārstāvēja Z. Freimane, S. Dzenītis, M. Ozols, E. Kļaviņa un arī treneris, sportists A. Feteris.
Pirmajā dienā savu personīgo rekordu uzlaboja Zane Freimane, 60m distanci noskrienot 8,29 sekundēs, tādējādi sev nodrošinot 16. vietu Latvijas čempionātā. Salaspils komanda piedalījās arī 4x200m jauktajā stafetē, kur Zane Freimane, Markuss Ozols, Sandis Dzenītis un Estere Kļaviņa izcīnīja 5. vietu, veicot distanci 1:40,75.Tāllēkšanas sektorā, apsteidzot savu tuvāko konkurentu tikai par vienu centimetru, ar rezultātu 7.09 m 1. vietu izcīnīja S. Dzenītis.

Otrajā dienā S. Dzenītis startēja arī trīssoļa lēkšanas disciplīnā, kur sasniegtais personīgais rekords ļāva izcīnīt vēl vienu zelta medaļu. Treneris A. Feteris komentējot sportistu dalību sacensībās uzsvēra, ka ”galvenais mērķis ir izpildīt Eiropas U23 čempionāta normatīvu”. Estere Kļaviņa trīssoļa lēkšanā spēja atkārtot savu personīgo rekordu, iekļūstot augstajā 9. vietā.
Sacensību noslēgumā Markuss Ozols startēja pirmo reizi telpās 200 m distancē, un ar rezultātu 23,48 sekundes izcīnīja 10. vietu. Savukārt Aigars Feteris 800m distancē  ar rezultātu 2:00,77 ieguva 10. vietu.

Esam gandarīti par mūsu treneru un sportistu panākumiem!

no images were found