31.augustā Salaspils kultūras namā pasākumā “Skolu sporta laureāts” pulcējās labākie jaunie sportisti un viņu treneri, lai saņemtu atzinību no pašvaldības par paveikto. Sumināti tika tie bērni un jaunieši, kuri laika posmā no 2019. gada 1.maija līdz 2020. gada 11.martam “skolu sportā” bija izcīnījuši 1.vietu Zemgales reģiona skolu sporta sacensībās un 1.-3.vietu valsts skolēnu spartakiādē, kā arī “bērnu un jauniešu sportā” 1.-3. vietu Latvijas čempionātā, 1.-6.vietu Latvijas Jaunatnes olimpiādē, 1.-10.vietu Latvijas izlases sastāvā Eiropas čempionātā un 1.-20.vietu Latvijas izlases sastāvā Pasaules čempionātā.

Pēc iesūtītajiem pieteikumiem vērtēšanas komisija nolēma apbalvot 76 sportistus un 12 trenerus, kā arī Atzinības rakstus piešķīra karatē kluba “Kyokushin” 16 sportistiem un trenerim, jo Latvijas karatē federācija neorganizē oficiālus Latvijas čempionātus šim pilna kontakta karatē.

Pasākuma atklāšanas runā Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos Malda Caune atzina, ka uzvaras ir lieliskas, ja tu tiešām vēlies kaut ko sasniegt savā dzīvē. Mums visiem ir sapņi, bet, lai sasniegtu savus sapņus, ir vajadzīga liela apņemšanās, centība, disciplīna un pūles.

“Mēs varam izdarīt vairāk nekā domā mūsu prāts, pacel rokas, kājas augstāk – nāc līdzi – un darboties sāc. Tiekamies kustībā, visa veida kustībā, ja mēs esam kustībā, tad vienmēr būs dzīvība,” tā, citējot savu dzeju par sportu un kustību, ar ģitāra spēles pavadījumu enerģiski ar mirdzošām acīm un saviļņojumu sirdī ieskandināja pasākumu un lielisku priekšnesumu demonstrēja mūziķis Lauris Valters.

Arī pasākuma vadītāji Aigars Feteris (Salaspils sporta skolas vieglatlētikas treneris) un Arnis Ozoliņš “uzbūra” svētkus klātesošajiem. Paši būdami sportisti, ar “mēmo šovu” demonstrēja gandrīz katra sporta veida burvību un iejutās sportistu ikdienā, kā arī pasākuma noslēgumā noorganizēja loteriju ar pārsteiguma balvām no “Blackrool” izplatītājiem. Paldies arī fotogrāfiju meistaram Vitautam Budreikam par foto mirkļu iemūžināšanu un kopbildi, kurā redzams, ka Salaspils novads ir bagāts ar jaunajiem un talantīgajiem sportistiem, un skaņu operatoram Kasparam Ruciņam par svētku apskaņošanu un vizualizēšanu.

Laureāti un viņu treneri

“Bērnu un jauniešu sportā”

1. Sporta vingrošana – Kristaps Šuvcāns, treneris Vladislavs Kučiks.

2. Jāšanas sports – Amanda Zariņa, trenere Krista Kliesmete

3. Dambrete – Valda Vasariete, Alisa Orlova, Diāna Stecka, Mārtiņš Budreika, Kirils Gavlass, Stepans Šepeļovs, Aleksandrs Tabunovs, treneris Raimonds Vipulis.

4. Handbols – Paula Marta Alksne, Vita Binduka, Frīda Binduka, Alīna Marija Dansone, Nora Krūmiņa, Katrīna Kozloviča, Alīna Zarakovska, Katrīna Strogova, Marianna Doroševiča, Veronika Bondarenko, Ksenija Jemcova, Anastasija Emze, Viktorija Petrova, Darja Strogova, Sindija Siliņa, Enriko Patriks Mills, Huga Gūtmanis, treneri: Marija Zaščerinska, Inals Doguzovs Niks Remess, Linda Bogdanova.

5. Olimpiskais karatē – Deivs Birzulis, Alīna Vasiļjeva, Anželika Zaharjana, Arsenijs Varcabjuks, Artēmijs Slišāns, Daniels Zaharjans, Ņikita Skvorcovs, Rūdolfs Upenieks, Jūlija Beikmane,  treneris Romans Sledzevskis.

6Pilna kontakta karatē (Kyokushin) – Haralds Točs, Markuss Sīmanis, Alise Evelīna Toča, Ksenija Šļahta, Diana Kramarova, Dmitrijs Vaškinels, Vitālijs Kuzminovs, Emīls Liepiņš, Romāns Tomings, Kirils Meļņikovs, Daniels Trabo, Roberts Bimbiruls, Vladislavs Holmogorovs, Akims Berezņevs, Arsenijs Dolgijs, Ričards Rūdolfs Gailis, treneris – Vitālijs Berezņevs.

“Skolu sportā”

1. Basketbols (Salaspils 1.vidusskola) – Krišjānis Āboltiņš, Ričards Pinkulis, Ralfs Bebrišs, Ritvars Vaivods, Aleksis Narkēvičs, Kristiāns Pastors, Kristiāns Armanovs, Toms Dobriks, Gustavs Stirāns, Mārtiņš Zuments, Pēteris Pinnis, Markuss Sperga, Bruno Berķis, Pauls Ikvilds, Kaspars Locs, Emīls Petrovskis, Kristiāns Ligeris, Edvards Krasnais, Edvards Gleizds, Emīls Līcītis, Raivis Migla, Gustavs Dosbergs, Daniils Fundorko , sporta skolotājs/treneris Valdis Razumovskis.

2. Volejbols (Salaspils 1.vidusskola) – Annija Stepiņa, Elīza Zelča, Elizabete Gailīte, Justīne Jurkoite, Marta Līva Zeimane, Vanesa Utkina, Marta Auguste, Vita Binduka, Frīda Binduka, Katrīna Strogova, Katrīna Kozloviča, Alīna Dansone, sporta skolotāja Madara Miķelsone- Pobiaržena, treneris: Guntis Augusts, Ilze Krone.

3. Handbols (Salaspils 2.vidusskola) – Viktorija Terehova, Sofija Barilo, Daniela Vēvere, Darja Krasovska, Enrika Strelkova, Veronika Plotnikova, Margarita Duceva, Keita Dilāne, Emīlija Šakale, Svetlana Bogačenkova, Vera Spaskova, sporta skolotājs/ treneris Inals Doguzovs.

Nobeigumā novēlējums skan pasākuma dzejnieka un dziesminieka Laura Valtera dzejas vārdiem: “Ir jādara, ir jārosās pat tad, kad ļoti negribas, jo panākumu atslēga ir nepārtraukta kustība. Tā riņķo mūsu planēta ap sauli iekš šī visuma, ir katram dota iespēja – noslēpums ir virzība”. Lai nākamā sezona sportā mums izdodas ar mērķtiecīgu virzību!

Foto galerija no “Skolu sporta laureāta” pieejama Salaspils sporta skolas Facebok lapā