Ar vārdiem “ja mēs esam un būsim tie labākie un ja Dievs dos mums uzvarēt, tad mēs iesim, cik tālu vien varēsim, un – tā tik turēt…” 29.augustā Salaspils kultūras nama lielajā zālē (klātienē), kā arī sporta skolas “Facebook” lapā (tiešraidē), izskanot katra sporta skolas audzēkņa raksturojumam un atmiņu stāstiem, tika izsniegtas apliecības par profesionālās ievirzes sporta izglītības V20 programmas apguvi un svinīgi nosvinēts Salaspils sporta skolas 71 audzēkņa izlaidums.

Izlaidumā absolventus uzrunāja direktore Anita Trumpe, uzsverot, ka kopš skolas pastāvēšanas laikiem pirmo reizi skolu pabeidza tik liels absolventu skaits – 71, kopā tās bija 6 tik dažādas, bet tai pašā laikā tik sportiski vienotas treniņu grupas basketbolā (2 grupas), handbolā (3 grupas) un vieglatlētikā (1 grupa).

Taču skolas absolvēšana nebūtu iespējama bez audzēkņu vecāku līdzdalības, kuri atveda savas atvases uz sporta skolu, ticēja, atbalstīja sportiskajās gaitās visus šos gadus.

Arī absolventu treneri – Marija Zaščerinska, Inals Doguzovs, Linda Bogdanova un Edgars Vakuļčiks (handbols), Aigars Feteris, Guntis Kļaviņš, Zane Smiltiņa, Linda Ozola un Ināra Znūtiņa (vieglatlētika), Jānis Pavlovskis un Valdis Razumovskis (basketbols) – ir tie profesionāļi, kuri piedalījās audzēkņu personības veidošanā. Treneri bija tie, kuri bieži vien ziedoja savu brīvo laiku, nesās diez vien zina uz kurieni, lai audzēkņiem izdotos sasniegt vairāk, lai audzēkņiem būtu labāk, lai audzēkņi sasniegtu sportiskās virsotnes, kļūtu par Latvijas izlases kandidātiem un pat dalībniekiem, Latvijas čempioniem un varētu svinēt izlaidumu arī sporta skolā.

Absolventu vidū ir Latvijas izlases kandidāti/ dalībnieki:

  • Basketbolisti Krišjānis Āboltiņš (U15 izlases dalībnieks), Kristiāns Pastors un Kristiāns Armanovs (U15 izlases kandidāti);

  • handbolistes Frīda Binduka, Vita Binduka, Paula Marta Alksne, Katrīna Strogova un Sindija Siliņa (U16 izlases dalībnieces);

  • handbolisti Matīss Strautnieks, Kristiāns Strautnieks, Huga Gūtmanis, Ernests Gailītis un Ralfs Brīvulis (U16 izlases kandidāti);

  • vieglatlēts Markuss Ozols (U18 izlases dalībnieks).

Sporta skolas direktore vēl akcentēja, ka iekļūšana Latvijas izlasē, kā arī V20 programmas absolvēšana audzēkņiem ir sava veida atskaites punkts. Viena milzīga lieta sportā tika izdarīta, par ko var lepoties, taču reizē tas ir arī jauna ceļa sākums. Audzēkņi jau zina, ko nozīmē uzvarēt, kādus pārdzīvojumus nes zaudējums, cik reizēm grūti nākas atrast motivāciju un motivēt sevi un kāds gandarījums sajūtams, ja izdodas pārvarēt kādu neticīgu brīdi vai slinkumu. Šobrīd ikvienam absolventam priekšā izvēle – turpināt sportiskās gaitas sporta skolas profesionālās ievirzes sporta izglītības V30 programmā vai, iespējams, profesionālajai ievirzei sportā pielikt punktu.

Neskatoties uz to, kādu lēmumu audzēkņi- Paula Marta Alksne, Frīda Binduka, Vita Binduka, Alīna Marija Dansone, Katrīna Kozloviča, Nora Krūmiņa, Viktorija Petrova, Alīna Zarakovska, Nadežda Bogačenkova, Veronika Bondarenko, Anastasija Emze, Ksenija Jemcova, Jūlija Maksurova, Sindija Siliņa, Darja Strogova, Katrīna Strogova, Ralfs Brīvulis, Ernests Gailītis, Rainers Gailums, Huga Gūtmanis, Mārcis Karašovs, Reinis Krēsliņš, Ričards Jānis Liepiņš, Enriko Patriks Mills, Raivo Ozols, Mareks Straškevičs, Kristiāns Strautnieks, Matīss Strautnieks, Krists Vidzis, Laura Sindija Bārena, Jēkabs Čudars, Danils Goļcovs, Artjoms Kirilovs, Rasma Sandra Knipše, Linda Leonoviča, Anna Laura Lucika, Evelīna Mažoriņa, Agija Mežjāne, Kristiāna Ozoliņa, Markuss Ozols, Marta Elizabete Siliņa, Jānis Volbets, Krišjānis Āboltiņš, Kristiāns Armanovs, Ēvalds Bērziņš, Toms Dobriks, Raitis Jermacāns, Reinis Krauja, Adrians Erlands Lūsis, Aleksis Narkēvičs, Kristiāns Artis Pastors, Ričards Pinkulis, Nauris Pļaviņš, Emīls Skujenieks, Gustavs Stirāns, Jonatans Suraks, Ralfs Bebrišs, Artis Brokāns, Kristofers Bruno Fišers, Patriks Galejs, Markuss Gleizds, Ritvars Janičenoks, Martins Konošonoks, Kārlis Logins, Rihards Fēlikss Ozoliņš, Elmārs Mūrnieks, Markus Rjabovskis, Lūkass Ulmanis, Ritvars Vaivods, Gustavs Vēzis, Uldis Zvirgzdiņš pieņems – sports joprojām būs daļa jūsu dzīves – atmiņās no treniņiem, sacensībām, nometnēm, kopīgajiem piedzīvojumiem un nākotnes rīcībās. Jūs vienmēr zināsies, ko vajag darīt, lai uzlabotu savu fizisko formu, sasniegtu vienu vai otru izvirzīto mērķi un rezultātu. Tie pamati, kas audzēkņiem ir ielikti sporta skolā, nekur nepazudīs. Sports būs ar jums un veidos jūs kā personības arī turpmāk – un tas priecē!

Visas bildes no sporta skolas izlaiduma pieejamas Salaspils sporta skolas Facebook lapā