2.maijā, Salaspils stadionā norisinājās sezonas atklāšanas sacensības vieglatlētikā “Salaspils pavasaris 2024”. Sacensībās kopskaitā piedalījās 249 dalībnieki  no Jelgavas, Līvāniem, Valmieras, Ķekavas, Rīgas, kuplākā dalībnieku skaitā no Siguldas un Salaspils. Vieglatlēti sacentās trijās vecuma grupās: U10, U12 un U14.

Prieks, ka sacensības pulcēja tik kuplu dalībnieku skaitu, kā arī pateicamies visiem sacensību tiesnešiem – it sevišķi vieglatlētikas nodaļas treneriem un vecāko grupu audzēkņiem, kuri iesaistās un sporta skolā apgūst arī sacensību tiesneša –  tiesāšanas prasmes. Vēl jāatzīmē, ka pirmo reizi Salaspilī vieglatlētikas sacensībās skriešanas rezultāti tika noteikti izmantojot elektronisko mērīšanas sistēmu. Visi “Salaspils pavasaris 2024” vieglatlētikas sacensību rezultāti pieejami Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) mājas lapā https://athletics.lv/lv  sadaļā “Kalendārs un rezultāti”.

Salaspils sporta skolas audzēkņu labākie rezultāti:

U10 (2015.-2016.g.dz.) vecuma grupā

Toms Alksnis                           1.vieta tāllēkšanā (3,62m)                   treneris Igors Sokolovs

Heidija Kokina                        3.vieta bumbiņas mešanā (14,14m)     treneris Aigars Feteris

 

U12 (2013.-2014.g.dz.) vecuma grupā

Marks Krasuļa                         1.vieta 60m (9,43 sek.)                        trenere Linda Ozola

Anna Vilcāne                         2.vieta 300m (52,60 sek.)                    trenere Linda Ozola

Alens Kupcāns                        3.vieta 60m (9,61 sek.)                         trenere Linda Ozola

Luīze Ligere                            3.vieta tāllēkšanā (4,00 m)                  trenere Linda Ozola

 

U14 (2011. – 2012. g.dz.) vecuma grupā

Elizabete Anspaka                   1.vieta šķēpa mešanā (29,29 m)          treneris Guntis Kļaviņš

Roberts Vladimirovs               1.vieta šķēpa  mešanā (37,88 m)         treneris Guntis Kļaviņš

Oskars Pauls Štrauhmanis       2.vieta 100m (14,27 sek.)                    treneris Guntis Kļaviņš

Henrijs Sladzevskis                 3.vieta šķēpa mešanā (27,78 m)          trenere Linda Ozola

 

Apsveicam audzēkņus, kuriem izdevās izcīnīt medaļas “Salaspils pavasaris 2024” sacensībās, jo sagatavošanās periodā ziemā it sevišķi tehniskajās disciplīnās nebija pieejama tāllēkšanas bedre un mešanas sektori. Ļoti ceram, ka tuvākajā laikā Salaspils novadā izdosies treniņu apstākļus “vieglatlētiem” uzlabot.

 Pateicoties dalībai pašmāju, kā arī citu sporta skolu organizētajās sacensībās, audzēkņi labāk sagatavojas vasaras nozīmīgajiem startiem Latvijas čempionātā (LČ) un “LVS Maximas kauss četrcīņā”. LVS kausa sacensības notiks 6.jūlijā, bet atlases sacensības dalībai kausā – 17.maijā Salaspilī. U14 vecuma grupā LČ norisināsies 19.jūlijā, dalībai kurā jāizpilda LVS normatīvi, jo tikai tie audzēkņi, kuri kādās no sacensībām būs izpildījuši noteiktos normatīvus varēs LČ piedalīties.

Vēl pie nozīmīgajām sacensībām jāmin 18.maija šķēpa mešanas sacensības “Olimpisko čempionu Inese Jaunzemes un Jāņa Lūša memoriāls”, 1.jūnijā plānotais Bērnu Vieglatlētikas festivāls un 4.jūnijā – “Valmieras spēles 2024”.

  U12 vecuma grupā audzēkņi gūst sacensību pieredzi un uzstāda savus personīgos rekordus, savukārt U10 grupā “pirmrekordus”, jo daļai audzēkņu tie ir pirmie starti sacensībās.

Lai izdodas veiksmīgi starti vasarā!

Ilze Krone