“Salaspils sporta skola” basketbola komanda jau debijas sezonā izcīnījusi NBL (Nacionālā Basketbola Līga) vicečempiones titulu, finālā piekāpjoties “BK Jelgava” basketbolistiem.

Pēc mazliet negaidītas uzvaras ceturtdaļfinālā pār iepriekšējās sezonas čempioniem “Kandava/Anzāģe” komandu, pusfinālā mūsu basketbolistiem pretī stājās ne mazāk titulēta komanda – “Gulbenes Buki”. Jau pirmajā spēlē pretinieki parādīja savus nodomus un Gulbenes skatītāju priekšā svinēja panākumu ar 87:77. Mūsu komandas rindās Dāvim Klegerim šajā spēlē 26 punkti, pa 12 punktiem Jānim Antropam un Reinim Otersonam, 11 pievienoja Kristiāns Armanovs.

Atbildes spēlē Salaspils sporta namā pie fantastiska skatītāju atbalsta izdevās revanšs – 84:72. Lieliska spēle Jānim Antropam – 24 punkti, 9 atlēkušās bumbas un 9 piespēles, 17 punkti Dāvim Klegerim, 12 Jānim Pozņakam un 10 punkti Kristiānam Armanovam. Šis panākums nozīmēja, ka sērijā neizšķirts un uzvarētājam jānoskaidrojas trešā spēlē Gulbenē.

Jau no paša spēles sākuma mūsu puiši pārņēma vadības grožus savās rokās un tā arī nedeva iespējas pretiniekiem sadeldēt rezultāta starpību. Pārliecinošs panākums ar 80:68. Jānim Antropam 14 punkti, Dāvim Klegerim 13 punkti, Reinim Otersonam 12 punkti un Kristiāns Pastors pievienoja 11.

Panākums pusfinālā nodrošināja “Salaspils sporta skolai” jau otro finālsēriju augstākā līmeņa basketbola sacensībās pēdējās divās sezonās – pagājušā gadā sudrabs pēc spēka trešā līgā RBL (Reģionālā basketbola līga).
Diemžēl finālsērijā nācās iztikt bez Jāņa Antropa. Pirmajā spēlē Jelgavā aizvadījām šķietami sliktāko spēli sezonā, piekāpjoties ar 43:62. Otrajā spēlē vairāk nekā 500 skatītāju klātbūtnē izdevās lieliska spēle, tikai pašā spēles galotnē izlaižot uzvaru – 81:86. Dāvis Klegeris guva 18 punktus, pa 13 pievienoja Kristiāns Pastors un Edgars Štelmahers.

 
Trešā spēlē vairs nebija ko zaudēt, pirmās 3 ceturtdaļas ritēja punkts punktā, vadību ik pa laikam pārņemot abām komandām. Tomēr iepriekšējā spēlē savainojumus guvušo Jāņa Pozņaka un Edgara Štelmahera iztrūkums darīja savu – pēdējai ceturtdaļai nepietika spēka, zaudējums ar 62:83 un sudraba medaļas.

Dāvis Klegeris un jaunais Kristiāns Armanovs tika iekļauti arī NBL simboliskā zvaigžņu pieciniekā. Sezonas gaitā “Salaspils sporta skola” sastāvā spēlēja Bruno Berķis, Emīls Petrovskis, Patriks Pabrieža, Daniils Fundorko, Guntars Tropiņš, Nauris Pļaviņš, Rihards Roberts Miķelsons, Emīls Līcītis, Tomass Bērziņš, Matīss Skudrovs, Jānis Lasmanis, Edgars Štelmahers, Reno Silavs, Markuss Kaminskis, Reinis Otersons, Kristiāns Armanovs, Kristiāns Pastors, Toms Jēkabs Bērziņš, Jānis Antrops, Jānis Pozņaks un Dāvis Klegeris.

 
Komandas galvenais treneris Valdis Razumovskis, trenera palīgs Reinis Osis, asistēja arī Jānis Pavlovskis, Kaspars Jakušs. Menedžeri Andris Umbraško, Aigars Armanovs un Reno Silavs, kurš šogad arī noslēdza spēlētāja karjeru.

Aigars Armanovs 

Foto: Mārtiņš Goldbergs