Latvijas jaunatnes čempionātā vairākās vecuma grupās apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji meiteņu un zēnu kategorijās no U12 līdz U19 grupai, visvairāk pirmo vietu izcīnot Salaspils Sporta skolai. 

www.sportacentrs.com, Ivars Bācis

U16 Foto: Treneru arhīvs

 

Salaspils sporta skolas U-16 zēnu komanda, aprīļa sākumā aizvadīja Latvijas jaunatnes čempionāta pēdējo sabraukumu turnīru. Komanda Nika Remesa vadība izcīnīja 3 uzvaras un ar kopēju

 uzvaru : zaudējuma bilanci 6:0 kļuva par Latvijas jaunatnes čempioniem. 10. aprīlī Ogrē tika pārspēta Ogres NSC ar rezultātu 28:19. Savukārt, 13.aprīlī Ludzā tika izcīnītas uzvaras pret Dobeles SS 30:25 un Ludzas NSS 32:29.

Marks Plūme un Reinis Burjāns ierindojās rezultatīvāko spēlētāju tabulas augšgalā. Attiecīgi Marks Plūme 6 nospēlētās spēles iemeta 36 vārtus un Reinis Burjāns – 5 spēlēs atzīmējas ar 35 vārtu guvumiem.

Komandas trenera Nika Remesa komentārs: “Pēdējo sezonu laikā puiši ir ļoti pielikuši, it īpaši attieksmes ziņā. Kā arī, pēdējās sezonās esam piedalījušies pietiekami daudz sacensībās ārzemēs un daļa no puišiem jau spēle arī virslīgas un 1.līgas čempionātos. Šis ir devis vajadzīgo spēļu pieredzi un pārliecību par savām spējām. Saliekot visus aspektus kopā, diezgan likumsakarīgs iznākums savā vecuma grupā. Bet šis ir tikai sākums, mūsu mērķis ir kļūt labākie no dienas uz dienu.”

U14 Foto: Ritvars Raits

Čempiona titulus izcīnīja Inala Doguzova meiteņu U13 (2011.dz.g.) un U14 (2010.dz.g.) komandas. Nepārspējamās palika 2011.g.dz. (U13) meitenēs. Meitenes ar pārliecību un dominanci uz laukuma ir uzvārējušas visās 12 spēlēs. Kopā 12 spēlēs iemeta 518 vārtus (vidēji 43 vārti/spēle) un ielaida tikai 156 vārtus. Meitenes (Veronika Likanova un Ksenija Tiņanska) tika atzītās par labākām spēlētājam sezonā. Savukārt U14 meitenes piedzīvoja vienu zaudējumu 2024.gada sākuma Ludzas NSS komandai, kas kopvērtējuma liedza nopelnīt maksimālo punktu skaitu (18). Arī U14 grupā par sezonas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Veronika Ļikanova.

U19 handbolistiem bronzas medaļas un 3.vieta Latvijas jaunatnes handbola čempionātā. 13.un 21.aprīlī Salaspilī norisinājās noslēdzošās spēles U19 vecuma grupā. Salaspils handbolisti noslēdzošajā posmā izcīnīja uzvaras 28:18 pret Ulbrokas SK un 20:18 pret ANSS, pēdējā spēlē piekāpās U19 čempioniem Dobeles SS 31:37.Rezultatīvākais spēlētājs Salaspils komandā – Krists Vidzis ar 40 vārtiem.

Šī vecuma grupa noslēdza savu Latvijas jaunatnes čempionāta spēļu ciklu. Kopumā no U12 vecuma līdz U19 vecumam Latvijas jaunatnes čempionātā izcīnītas 2x zelta medaļas, 2x sudraba un 2x bronzas medaļas!

Komandas kapteinis dalās ar pieredzi un sniedz komentāru pēc izcīnītas bronzas – Par šo sezonu izjūtu gandarījumu, bet gan neierastos aspektos. Pat ja šo gadu nenoslēdzām kā pasaku grāmatās, izjūtams nebijis prieks par komandas garu, tieksmi pēc rezultāta un to kā komandas kodols ir lielākoties saglabājies kopš mūsu pirmajiem gadiem. 11 gadu laikā mūsu komanda ir pieredzējusi daudz – gan skaistas uzvaras, gan smagus zaudējumus, bet atmiņā vienmēr paliks tas labākais. Handbolu es ieteiktu ikvienam, kas vēlas būt aktīvs, sadarboties komandā un iegūt draugus, kas saglabāsies ilgi pēc “kedu pakāršanas”, un novēlu nākamajām jaunatnes komandām tikpat daudz saliedētības, piedzīvojumus un panākumus.

Gandrīz visi spēlētāji šosezon arī pārstāvēja sporta skolas 1.līgas komandu, kur 1.līgas čempionātā izcīnīja 3.vietu. Kā arī vairāki  pārstāvēja Betsafe handbola virslīgas klubus, kur uzkrāja lielu spēļu pieredzi un ar MSĢ komandu izcīnīja 2.vietu un ASK Zemessardze/LSPA komandu izcīnīja 3.vietu virslīgas čempionātā. Lepojamies ar audzēkņu panākumiem!

U19 Foto: Ritvars Raits

Vladislavs Fostijs