Latvijas U16 basketbola izlases kandidātu starpā 2 Salaspils sporta skolas audzēkņi

Krišjānis Āboltiņš

 
Latvijas Basketbola savienība kopš janvāra beigām organizēja treniņnodarbības valsts U16 izlašu kandidātiem, starp kuriem bija 2 Salaspils sporta skolas audzēkņi: Krišjānis Āboltiņš un Kristiāns Pastors (treneris Valdis Razumovskis un Jānis Pavlovskis).

Izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis: “Kandidātu sarakstā pagaidām iekļauti 20 basketbolisti. Pandēmijas laiks, protams, atstājis savas pēdas. 15-16 gadi ir vecums, kad jākrāj spēļu prakse un pieredze, bet iespēju to darīt nav jau gandrīz gadu. Labi, ka tagad varam atsākt treniņus zālē un līdz vasarai ir laiks iedzīt treniņos nokavēto.

Kristiāns Pastors

Vēl basketbola izlases treneris skaidro, ka pagaidām vairāk pievēršas fundamentālām lietām – tehnikas pamatiem, fiziskajai sagatavotībai, bet ķersies klāt arī taktikai. Atšķirībā no pērnā U16 izlases iesaukuma, starp 2005. gadā dzimušajiem puišiem nav izteikti garu centra spēlētāju, un tas ietekmēs komandas modeli. Ir interesanti spēlētāji ar izaugsmes perspektīvu. Par attieksmi un disciplīnu pagaidām varu teikt tikai vislabākos vārdos, bet komandas spēku un perspektīvas gan nevarēsim objektīvi novērtēt brīdī, kad sāksies spēles ar vienaudžiem no citām Eiropas valstīm.”

Ar asarām acīm ziņojam, ka atsākot klātienes iekštelpu pirmo treniņu, smagu kājas traumu guva mūs labākais U16 basketbolists un Latvijas U16 izlases komandas kapteinis– Krišjānis Āboltiņš, kuram diemžēl šīs gada U16 Eiropas čempionāts būs jāizlaiž, bet vērojot Krišjāņa apbrīnojamo psiholoģisko noturību, neatlaidību un darba spējas šī brīža rehabilitācijas periodā – nešauboties prognozējam, ka Krišjānis Āboltiņš ne tikai Salaspils basketbolā, bet arī valsts līmenī atgriezīsies un turpinās iesākto ceļu uz basketbola virsotnēm. Mēs tev ticam, Krišjāni, un turam par tevi īkšķus!!!