Latvijas čempionāti vieglatlētikā sākās Preiļu stadionā, kur kā pirmie startus uzsāka U-14 vecuma grupas vieglatlēti. Medaļas tika izcīnītas gan zēnu, gan meiteņu konkurencē- “diska mešanas” disciplīnā Agatei Bainorai 2.vieta (ar rezultātu 27,88m= I j.klase) un Filipam Rilsam 3.vieta (ar rezultātu 30,50m). Abu atlētu treneris – Aigars Feteris.

Savukārt no 22.līdz 23.jūlijam Ventspilī notika Latvijas U-18 un U-20 čempionāts vieglatlētikā. Pirmajā dienā vesera mešanā tieši salaspilieši pārliecinoši triumfēja un izcīnīja trīs “zeltus”. 1.vietas ieguvēji – Kristiāna Poļakova (U-20 junioru grupā), Ramils Gasanovs (U-18 jauniešu grupā) un meistarkandidāts Makars Korotkovs (U-20 junioru grupā). Atlētu “zelta” treneris ir Igors Sokolovs.

Vēl uz pjedestāla sacensību pirmajā dienā kāpa Markuss Ozols (U-18 jauniešu grupā), kurš paralēli mācās un trenējās Murjāņu sporta ģimnāzijā pie trenera Ginta Bitīša. 400m skrējienā Markuss ar rezultātu 51,32s izcīnīja 3.vietu.

Otrajā dienā Markuss 800m distancē spēja neatlaidīgi un mērķtiecīgi cīnīties līdz finiša līnijai un patiesi sīvā cīņā izcīnīt čempionātā savu otro bronzas medaļu. Tā kā Markusam šobrīd sportā ir divi treneri (viens – MSĢ un otrs -Salaspils sporta skolā – Aigars Feteris), mazliet ironizējot, secinu, ka attiecīgi čempionātā jāizcīna divas medaļas. Markusam vienīgajam no salaspiliešiem tas arī izdevās. Divkārši sveicam Markusu ar godpilnajiem sasniegumiem.

Kā viena no noslēdzošajām disciplīnām Latvijas čempionātā notika tāllēkšana junioriem. Sporta skolas audzēkņa Sanda Dzenīša mamma Ieviņa Dzenīte, daloties ar emocijām, pauž: “Mans prieks, lepnums un pateicība par iespēju būt klāt sacensībās Ventspilī! Pēc 5.lēciena (sacensībās jāizpilda 6 lēcieni) Sandis bija trešais, bet pēdējais lēciens visu salika pa vietām – uzstādīts jauns personīgais rekords, kas atnesa 1.vietu”. Savukārt Latvijas vieglatlētikas savienības statistiķis Andris Staģis atzīst, ka kopš 1929.gada, kad pirmais Latvijas tāllēcējs aizlēca tālāk par septiņiem metriem, Sandis Dzenītis „Klubā 7 metri” tiek reģistrēts ar 231. numuru. Noslēdzot startus Latvijas U-20 čempionātā vieglatlētikā, Sandis aizlēca tālāk par 7m (7,01m) un ar sezonas labākos rezultātu (Lat SB) kļuva par Latvijas čempionu 2020. Neizsakāms prieks un lepnums. No sirds sveicam Sandi, viņa sportiskos un atbalstošos vecākus un viņa treneri Aigaru Feteri ar čempiona titula izcīnīšanu.

Ikkatra Latvijas čempionāta medaļa ir patiesi izcīnīta, tāpēc no sirds izsaku pateicību sporta skolas audzēkņiem un viņu treneriem par mērķtiecību un Salaspils vārda kaldināšanu valsts jauniešu un junioru nozīmīgākajās sacensībās. Salaspilieši tika sadzirdēti un pat vairākkārtīgi! Lepojamies!